Dzień Matki to takie święto, które nie tylko zachwyca wymową ale i urodą zielonego maja.To dzień, gdy powietrze pachnie nie tylko bzem ale i puszystą szarlotką i kawą. To taki dzień,  w którym najważniejsze jest wspólne przebywanie, wspólne wypicie kawy zjedzenie wywołanego ciasteczka.

Data dodania: 2010-05-23

Wyświetleń: 2108

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zwolnienie na chwilę Mamy z jej roli i dostrzeżenie jej samej.

Bo każda Mama jest inna.

Miłe dla każdej...

Czas dzieciństwa to czas laurek, wycinanych serduszek, zerwanych mleczy po drodze ze szkoły. Najprościej - najpiekniej. Może warto uderzyc tym tropem i zrobić samemu piekną kartkę albo zdać się na pomysł artysty  i opowiedzieć w ten sposób Mamie o tym jak ważny dla nas jest ona i dom, który stworzyła razem z tatą. To forma, która miło pogłaszcze, zostanie na zawsze.

Mama Elegantka

Umącone ręce od lepienia pierogów, kuchenny fartuszek a na twarzy obowiazkowy elegancki makijaż i piękne kolczyki.  Gdy spadnie fartuszek w szafie już czeka torebka, eleganckie buty na obcasie i dobrany starannie wiosenny płaszczyk. Znacie taki widok?  To znaczy, że nowy biżuteryjny drobiazg nie zaszkodzi.

Mama dekoratorka

Jeśli obraz Twojej mamy to wciąż upiększająca swój dom pasjonatka, poszukująca dobranych wytwornych dodatków, to znak, że najbardziej ucieszy ją coś na komodę, coś do powieszenia a może inny dopasowany podarunek. W takim wypadku może warto spróbować odgadnąć jej wizję i poszukać jakiegoś ręcznie robionego elementu dekoracji wnętrz, który skomponuje z zarysowaną przez nią koncepcją. Niezbyt osobisty to prezent ale dla mamy o takim charaktarze z pewnością najbardziej pożądany.

Mama pasjonatka gotowania

Książki kucharskie, okładka w której na luźnych kartka staranie wijące sie zawijasy Mamy, spamietują zdobyte przepisy to obraz mamy kucharki. Nowa patelnia jakoś nie koresponduje z pełnym szacunku Dniem Matki ale piekny notes z czerpanego papieru, w który wklei juz uzbierane przepisy i wpisze nowe, to strzał w dziesiatkę.

To tylko trzy podpowiedzi, które nie mają za zadanie wskazać prezentu a raczej zachęcić do poszukiwań i odkrywania naszych Mam przez pryzmat ich zamiłowań. Bo są i Mamy podróżniczki i marzycielki i melomanki  są miłosniczki rowerowej przygody i jazdy na rolkach. Dla każdej można znaleźć coś wyjątkowego.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena