Dzień Matki to doskonała okazja do okazania uczuć tej bliskiej nam osobie. Warto pamiętać o tym, że tego dnia swoje święto mają też wszystkie panie, które są już babciami, bo przecież nie przestały być matkami.

Data dodania: 2010-04-29

Wyświetleń: 2991

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

...coś praktycznego
Producenci telefonów komórkowych wyszli na przeciw potrzebom osób starszych i stworzyli telefon dla seniora. Takie specjalne aparaty zostały specjalnie przystosowane do potrzeb osób w podeszłym wieku. Menu jest w nich maksymalnie uproszczone, przyciski duże z wyraźnymi oznaczeniami, wyświetlacz wyraźny i czytelny nawet dla niedowidzących osób. Dodatkowo w większości aparatów znajdziemy przycisk SOS, który w razie potrzeby po naciśnięciu zaalarmuje pięć wybranych numerów. Wbudowane w nich głośniki są mocniejsze od tych w zwykłych aparatach, dzięki czemu nawet niedosłyszący mogą ich używać. Korzystanie z takiego telefonu jest nawet niż ze stacjonarnego.


...coś pięknego

Nic nie sprawia kobiecie takiej przyjemności jak piękna rzecz. Misternie zdobiona broszka, ręcznie malowany szal, albo rodzinna fotografia w artystycznie wykonanej ramce to pewniaki. Natomiast jeśli seniorka ma artystyczną duszę może warto wysłać ją na kursy hobbystyczne lub zajęcia plastyczne np. kurs garncarstwa lub... kaligrafii japońskiej.


...coś kulturalnego
Paniom, które lubią czytać ale mają słaby wzrok można podarować specjalną lupę powiększającą lub książkę z dużymi literami. Specjalne wydania z dużym drukiem dla osób niedowidzących można już bez problemu kupić w Polsce. Wśród dostępnych pozycji są powieści obyczajowe, romanse i poradniki. Innym ciekawym pomysłem na książkowy prezent dla seniorki jest podręcznik do obsługi komputera. W internecie można znaleźć coraz więcej stron poświęconych życiu i aktywności osób starszych, z ciekawymi informacjami dla seniora. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się mogą w ten sposób zachować aktywny kontakt ze światem.


...coś zabawnego
Dla seniorek obdarzonych niezwykłym poczuciem humoru dobrym prezentem może być zabawny gadżet albo koszulka ze śmiesznym nadrukiem, którym będzie mogła podkreślić dystans do swojej osobowości lub wieku.

...coś zdrowego
Zdrowie seniora jest bardzo ważnym aspektem jego życia i bliskich mu osób. Aby uniknąć ciągłych wizyt u lekarzy i używania dużej ilości leków warto zadbać o nie poprzez profilaktykę. Takie akcesoria jak bielizna zapobiegająca reumatyzmowi czy rozgrzewające buty mogą być dobrym prezentem. Pragnącym zachować aktywność seniorkom możemy kupić karnet na basen, zajęcia fitness dla starszych osób lub akcesoria do Nordic Walking. Ten zdobywający coraz większą popularność sport jest idealny dla starszych osób - bezpieczny i nie wymagający dużego wysiłku, a jednocześnie rewelacyjnie wpływający na stan zdrowia. Oprócz oczywistych walorów fizycznych sportu powinniśmy pamiętać, że podczas wysiłku fizycznego organizm produkuje endorfiny czyli tak zwane "hormony szczęścia", które przeciwdziałają stanom depresyjnym.

...coś relaksującego
Biura podróży prześcigają się w ofertach turystyki dla seniorów. Wyjazdy organizowane są zarówno w celach rekreacyjnych, jak i religijnych. Warto też zainteresować się ofertą programu Europe Senior Tourism, dzięki której można wysłać seniorów na wczasy do Hiszpanii za niewielkie pieniądze. Wycieczki dla seniora to prężnie rozwijająca się dziedzina i warto się nią zainteresować. Odpoczynek na gorącej plaży lub wymarzona pielgrzymka nie tylko dostarczy wspaniałych wspomnień ale też pozwoli wypocząć i zapomnieć o codziennych troskach.

Obojętnie, którą z podanych wyżej propozycji państwo wybiorą należy pamiętać o jednej zasadzie. Dobry prezent to taki, który ktoś bardzo chciałby dostać, ale sam go sobie nie kupi.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena