Kredyt konsolidacyjny dla budżetu obciążonego wieloma zobowiązaniami często okazuje się absolutnie niezbędny. By jednak rzeczywiście przyniósł on oczekiwane skutki, przy jego wyborze warto skorzystać z porad dobrego pośrednika kredytowego.

Data dodania: 2018-02-28

Wyświetleń: 1294

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pomoc w obniżeniu rat - w jaki sposób pośrednicy kredytowi dobierają odpowiedni kredyt konsolidacyjny

Zalety kredytów konsolidacyjnych

Jeden kredyt zapewne nie jest dużym obciążeniem dla twojego budżetu, a konieczność jego spłaty rzadko okazuje się przyczyną finansowych problemów. Sytuacja mocno się jednak komplikuje, jeśli do rat jednego zobowiązania dołączają kolejne, znacząco uszczuplając kwotę, która pod koniec miesiąca pozostaje w twoim portfelu.

Na tym niestety lista problemów związanych ze spłacaniem kilku kredytów się nie kończy, bo wykonywanie przelewów na różne rachunki jest zwyczajnie niewygodne, a w skrajnych przypadkach możesz nawet o którymś z nich zapomnieć. W rozwiązaniu takich problemów pomoże kredyt konsolidacyjny. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Czy trudno uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny może okazać się dużym odciążeniem, łącząc raty różnych kredytów w jedną, niższą nawet o 30%. Warto jednak pamiętać, że uzyskanie takiej formy finansowania nie zawsze jest możliwe. Banki starannie wybierają bowiem klientów, którym udzielą kredytu konsolidacyjnego i rygorystycznie podchodzą do kwestii oceny ich zdolności. Na domiar złego, czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na decyzję jest całe mnóstwo.

Twoje starania może przekreślić zbyt duża łączna kwota wszystkich kredytów (ta ustalana jest przez każdy bank indywidualnie), długi czas przewidywanej spłaty (obecnie maksymalnie dziesięć lat), niskie i nieregularne dochody lub fakt, że kilka banków udzieliło ci wcześniej decyzji odmownej. Nie bez znaczenia będzie też rodzaj twoich zobowiązań. Jeśli zadłużyłeś się w instytucjach pozabankowych, znalezienie banku, który skonsoliduje twoje długi może okazać się bardzo trudne.

Jak pomoże ci pośrednik kredytowy?

Czy jednak oznacza to, że jeśli któryś z tych czynników dotyczy ciebie, musisz pożegnać się z planami o konsolidacji zobowiązań? Oczywiście nie. Dobry pośrednik kredytowy nawet w sytuacjach, które będą wydawać się krytycznie trudne, może dotrzeć do banków, które udzielą kredytu konsolidacyjnego. Jakie czynniki weźmie pod uwagę przy poszukiwaniach najlepszej dla ciebie oferty?

Właśnie te, którymi przy ocenie twojej zdolności kieruje się bank. Dzięki wiedzy o tym, jakie wymagania mają poszczególne instytucje, łatwo mu będzie dotrzeć do ofert dopasowanych do twoich możliwości. Chodzi między innymi o wysokość wszystkich twoich kredytów, obecne możliwości finansowe, a także wartości ewentualnych posiadanych nieruchomości. Te ostatnie przez wiele banków są wymagane jako zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego, którego maksymalna wysokość wynosi przecież nawet 200 tysięcy złotych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena