Jeśli masz w blender gastronomiczny, lub podobne urządzenie, możesz przygotować w domu mnóstwo zdrowych koktajli, za które twój organizm ci podziękuje.

Data dodania: 2017-10-24

Wyświetleń: 803

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dwa powody, dla których warto robić koktajle

Koktajle mogą stanowić idealne śniadanie, deser lub kolację. Wystarczy, że taki posiłek będzie dla nas wystarczający. Nie będzie co do tego wątpliwości, jeśli swoje koktajle będziemy przygotowywać pamiętając o naszym zapotrzebowaniu i o tym, żeby nie zabrakło w nich źródeł białka i zdrowych tłuszczy.

 

Owocowe i warzywne koktajle już długo plasują się na wysokich pozycjach w rankingu popularności posiłków i deserów. Pewnie taki trend będzie stały, bo koktajle są bardzo łatwe do przygotowania, więc może je przygotować każdy, niezależnie od poziomu kulinarnego zaawansowania. Nie da się ukryć, że koktajle mają kilka niepodważalnych zalet, prze które jeszcze długo będą się cieszyć niesłabnącą popularnością.

 

Utrata wagi i uzupełnienie diety

 

To chyba najczęstszy powód, dla którego sięgamy po koktajle. Dzięki nim możemy ułatwić sobie utratę wagi lub utrzymać tę, którą mamy aktualnie. Świeże owoce i warzywa, a także nasiona i orzechy są przede wszystkim zdrowe. Nie znaczy to, że nie mają kalorii i można do woli pić koktajle pełne orzechów. Za to na pewno nasze organizmy będą nam wdzięczne, kiedy dostarczymy im wartościową porcję makroskładników.

 

Pod tym względem nie bez znaczenia pozostaje fakt, że koktajle mogą nam pomóc w pozbyciu się ciągłej ochoty na coś słodkiego. Owocowy napój może być dużo smaczniejszy od batonika niewiadomego pochodzenia, a przy tym równie skutecznie (lub nawet lepiej) poradzi sobie z naszymi słabościami.

 

Nie wszyscy, którzy jedzą niezdrowo, mają powody do tego, żeby liczyć kalorie. Dla takich osób koktajle mogą być bardzo smacznym i dobrym sposobem na uzupełnienie codziennej diety o porcję warzyw i owoców. Zielonym warzywom można bez obaw zmienić stan skupienia, dzięki czemu jednorazowo możemy zjeść ich dużo więcej niż zwykle.

 

Dobra zabawa i nauka

 

W czasie przygotowywania koktajli możemy uczyć się tego, jak właściwie łączyć smaki. Ciągłe testowanie nowych zestawów odbije się korzystnie na naszym zdrowiu, ale też samopoczuciu. Własnoręczne tworzenie posiłków jest świetną zabawą, szczególnie dla najmłodszych, którzy nie zdążą się znudzić zanim będą mogli sprawdzić, co tym razem udało im się zrobić.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena