Coraz częściej Polacy lokują swoje oszczędności w mieszkania inwestycyjne za granicą. Dzisiaj opiszemy Państwu jak wygąda sytuacja kupowania mieszkań w Egipcie .

Data dodania: 2017-10-24

Wyświetleń: 773

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdzie warto kupować mieszkania pod inwestycje?

Zakup mieszkania w Egipcie to opłacalna inwestycja dla Polaków. Zainteresowanie nieruchomościami w  Hurghadzie cały czas się zwiększa bo jest tu gwarantowana pogoda i dostep do rafy koralowej.

Rynek nieruchomości oparty jest w większości na turystyce i na cenie m2 rozliczanej w funcie egipskim więc przy wzrostach kursowych maleje cena w $ i Euro.Apartamenty które kiedyś kosztowały 50.000 USD teraz są dostępne za 23.000 USD.

Procedura kupna jest bardzo łatwa i przyjemna. Aby stać  się właścicielem mieszkania w Hurghadzie wystarczy tylko podpisać umowę z właścicielem lub deweloperem oraz posiadać paszport. Nie wymaga ze strony klienta praktycznie niczego poza opłacaniem rocznej opłaty serwisowej jak kosztów zużycia prądu i wody.

Klienci nie zostaja swoimi mieszkaniami sami – ponieważ firmy deweloperskie oferują kompleksowe usługi między innymi projektowanie wnętrza na zamówienie, remonty  jak i wynajmy krótko i długo terminowe. Usługa jak najbardziej prowadzona jest też dla klienta mieszkającego na stałe w Polsce. Polacy przyjeżdżają tu nie tylko na 2 tygodnie ale i też na urlopy zdrowotne. Załatwienie dłuższego pobytu w Egipcie jest bardzo proste. Każdy Polak może zostać w Egipcie nawet do 6 miesięcy jednorazowo bez dużych formalności.

Studia czyli kawalerki w Hurghadzie można nabyć za 8.000$ w dalszych rejonach Hurghady np El Ahyaa  lub od  11 000$ na Hadabie czy El Kawther. W Polskiej walucie są to odpowiedniu 30.000 – 45 000 zł – za małe kawalerki. Mieszkania kw lokalizacjach, które gwarantują szybki dojazd do centrum oraz z dobrą infrastrukturą – sklepy, plaże, apteki i restauracje.

Mieszkania z europejskim umeblowaniem z dostępem do basenu i siłowni to koszt rzędu około 90 000 zł. Mamy w tym nie tylko basen ale i też saunę,  monitoring oraz ochronę 24 godziny na dobę. Porównując ceny mieszkań w Egipcie z tymi nad Polskim Morzem widać olbrzymią różnicę. Cena apartamentu w Gdańsku czy Sopocie wahają się od 500 000zł ,przy czym dalej nie jest to apartament, z którego możemy skorzystać 365 dni w roku ciesząc się słońcem i tropikalną opalenizną. Nawet teraz w lipcu wielkim strapieniem turystów są deszcze, burze oraz niezmienne lasy parawanow.


 

To czego u nas brakuje, Egipt gwantuje nam na codzień .Kolorowe rafy koralowe, temperatura wody która zawsze pozwala na kpiąele. Pogoda w Polsce jest na tyle różna, że nie jesteśmy w stanie w maksymalny sposób skorzystać ze swoich wakacji.

Serdecznie zachęcamy Państwa do przeczytania opini  osób które kupiły swoje mieszkania w Hurghadzie. Ci Ludzie zawierają długoletnie przyjaźnie i chodzą razem ze sobą na plażę lub organizują polskie spotkania  –  Polaków osiedlających się w Egipcie na stałe.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena