Każda osoba, która nie tylko od czasu do czasu, ale i na co dzień ma do czynienia z brudem, chce jak najskuteczniej pozbyć się go z dłoni. Dziś sprawdzimy, czy pasta domowej roboty jest lepsza od tej, którą możemy kupić w sklepie.

Data dodania: 2017-09-28

Wyświetleń: 1998

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pasta do mycia rąk - domowej roboty czy ze sklepu?

Lekkie zabrudzenia

Kilka dni temu przywitaliśmy jesień, ale to nie oznacza, że definitywnie kończymy prace w ogródku. Ostatnie przed zimą koszenie trawy i grabienie, ocieplanie drzew i roślin, ostatnie plewienie w tym roku - tym zaprzątają sobie głowę zawodowi ogrodnicy, jak i miłośnicy odpoczynku na ogródku po pracy. Wyżej wymienione prace niemal zawsze kończą się zabrudzonymi rękami. Po powrocie do domu oczywiście chcemy się pozbyć brudu, jednak może się okazać, że tradycyjne mydło to nie wystarczy.

Część z nas mocniejsze zabrudzenia dłoni próbuje usunąć płynem do naczyń, jest jednak skuteczniejszy sposób: możemy stworzyć własną pastę do mycia rąk. Jak ją przygotować? Już wyjaśniam.

Wystarczy przygotować cukier, płyn do naczyń (najlepiej z balsamem do rąk) oraz słoik. Na dno słoika wlewamy płyn do naczyń tak, by całkowicie zakrył jego dno, a następnie wsypujemy cukier do ¾ wysokości słoika. Następnie wszystko należy ze sobą wymieszać aż do uzyskania konsystencji pasty. Oczywiście, jeśli pasta wyjdzie za rzadka, należy dosypać cukru, a jeśli zbyt gęsta dolać odrobinę płynu do naczyń.

Zrobiona przez nas pasta nie tylko świetnie pachnie i oczyszcza skórę dłoni, ale także ją pielęgnuje. Cukier ma właściwości peelingujące, więc ścierając martwy naskórek, sprawiamy, że nasza skóra staje się jedwabiście gładka.

Sposób na trudniejsze zabrudzenia dłoni

Powyższy przepis na domową pastę do rąk sprawdzi się w przypadku lekkich zabrudzeń od ziemi, kurzu itp. Co jednak ma zrobić mechanik, który na co dzień ma styczność z takimi substancjami jak oleje i smary? Tych zabrudzeń można się pozbyć, ale stosując tylko profesjonalne pasty do rąk.

Profesjonalne pasty do silnych zabrudzeń zawierają mikrogranulki, które pomagają usunąć zabrudzenia z farby, tuszu, lakierów, uszczelniaczy i spoiwa. Receptura jest oparta na estrach, które doskonale usuwają nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Część profesjonalnych past jest także wzbogacona w takie witaminy jak E i B5, które pielęgnują skórę dłoni. Warto także podkreślić fakt, że takie pasty nie powinny zawierać rozpuszczalników, które podrażniają i wysuszają naskórek.

Trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź na pytanie, która pasta jest lepsza, domowa czy profesjonalna. Jeśli nie mamy styczności z substancjami, które trudno zmyć, lepiej zrobić własną pastę. Jednak mechanikom samochodowym i innym osobom, które na co dzień mają styczność z brudem, należy polecić profesjonalne pasty do rąk.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena