Niestety, mężczyźni mniej zwracają uwagę na pielęgnację i higienę dłoni niż kobiety. Z badań wynika, że tylko ok. 33% mężczyzn myje ręce po skorzystaniu z toalety. A jest to bardzo ważna czynność – nie mycie rąk wiąże się z naprawdę groźnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Data dodania: 2016-06-16

Wyświetleń: 1745

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Męskie dłonie – jak o nie zadbać?

Mycie dłoni – dlaczego to jest ważne u mężczyzn?

Przede wszystkim warto pamiętać, że dłonie to element całego wizerunku mężczyzny - dają wyraz tego, że mężczyzna dba o siebie. Zwracają na to uwagę kobiety, ale jest to także ważne w kontaktach biznesowych, na spotkaniach z klientami lub, na przykład na rozmowie kwalifikacyjnej. W większośći z tych sytuacji, witamy sie za pomocą uścisku dłoni. A ponieważ pierwsze wrażenie pozostaje na długo w pamięci odbiorcy, ważne by zadabać o każdy szczegół swojego wizerunku. Jeżeli mężczyzna chce udowodnić rozmówcy swoim wizerunkiem, że jest profesjonalistą – nie wystarczy wizytowy strój. Jeżeli rozmówca zauważy, na przykład brud za paznokciami mężczyzny, może uznać, że mężczyzna o siebie nie dba.

Kobiety są szczególnie wyczulone na pielęgnację u mężczyzny, a powszechnie uważa się, że większość kobiet, przy poznawaniu mężczyzn zwraca uwagę na jego dłonie. Nie chodzi tu o to, aby dokładnie wczyścić ręce raz, przed pierwszą randkę i ewentualnie nakremować. Pielęgnacja dłoni to czynność, która powinna być rutynowa w życiu każdego mężczyzny.

Na czym polega pielęgancja dłoni u mężczyzn?

Przede wszystkim należy zadbać o higienę dłoni, potem o pielęgnację. Higiena dłoni polega na tym, że myjemy je przynajmniej kilkanaście razy na dzień. Powinno się myć dłonie po każdym wyjściu z toalety, przed każdym posiłkiem i po każdym powrocie do domu (po spacerze, po zakupach, po powrocie z pracy).

Jeżeli mężczyzna, wykonuje na co dzień czynności, które mogą powodować silne zabrudzenia (smary, oleje itp), powinien używać specjalnych środków, jak pasta do mycia rąk, czy profesjonalne żele. Najskuteczniejszym środkiem, który czyści silne zabrudzenia jest oczywiście pasta do rąk. Do łagodniejszych zabrudzeń można użyć żelu. Jeżeli jednak używamy pasty do rąk – czy to kupnej, czy to używanej warto użyć takiej pasty, by miała też właściwości ochronne. Bez takich właściwości pasta do rąk może wysuszać i niszczyć skórę.

Poza higieną konieczna jest również pielęgnacja. Każdy powinien przynajmniej dwa razy dziennie natrzeć dłonie kremem nawilżającym, a w miarę możliwości i częściej. Warto nacierać ręce kremem w takich momentach, kiedy możesz przez chwilę nie wykonywać żadnych czynności dłońmi. Nie jest dobrze, na przykład nakremować ręce i od razu siąść do komputera.

Ważnym elementem są również paznokcie – u mężczyzn pielęgnacja paznokci jest o wiele prostsza niż u kobiet. Należy zwracać uwagę, by zawsze były czyste. Poza tym należy regularnie je obcinać – u mężczyzn paznokieć nie powinien wystawać poza opuszek palca. Ewentualnie można je delikatne przypiłować, by nadać im owalny kształt. Od czasu do czasu przyda się też poodsuwać skórki, za pomocą drewnianego patyczka.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena