W maju portal finansowy Bankier.pl przygotował ranking kont oszczędnościowych. Produkt oferowany przez Toyota Bank zwyciężył w zestawieniu kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków. Indeksowane Konto Oszczędnościowe daje wiele możliwości, o których warto się przekonać.

Data dodania: 2017-05-23

Wyświetleń: 837

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Według rankingu kont oszczędnościowych przygotowanego przez Bankier.pl, Toyota Bank zajmuje pierwszą pozycję – sprawdź dlaczego?

2,23 proc. - tyle wynosi oprocentowanie podstawowe w skali roku dla posiadaczy Indeksowanego Konta Oszczędnościowego. To aż o 0,58 proc. i 0,73 proc. więcej niż produkty, które znalazły się na drugim i trzecim miejscu w zestawieniu. Spore różnice są też widoczne w zysku. Do rankingowych wyliczeń posłużyła kwota 10 tys. zł.

Jeśli klient ma tyle oszczędności, to dzięki ofercie przygotowanej przez Toyota Bank zyska po miesiącu 15,34 zł. W innych bankach są to mniejsze kwoty, część propozycji nie przekracza nawet 10 zł. Magiczną barierę przełamują jedynie 2 produkty sklasyfikowane za zwycięzcą rankingu. Gwarantują one odpowiednio zysk 11,34 zł oraz 10,31 zł. To aż o 4 zł i 5,03 zł mniej niż zapewnia IKO.

Bonus od banku

Środki zgromadzone na IKO są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej. Jest ona określona przez Toyota Bank. W każdej chwili można ją sprawdzić w tabeli oprocentowania. Do 30 czerwca br. obowiązuje oprocentowanie: WIBOR 3M + 0,25 proc. + 0,25 proc. bonus od Toyota Bank. Warunki te dotyczą wpłat do 100 tys. zł, a więc zdecydowanie wyższych niż w rankingowej symulacji.

Zestawienie portalu finansowego Bankier.pl uwzględnia konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków. Oznacza to, że są one łatwo dostępne dla klientów. Oferty nie trzeba jeszcze wiązać np. założeniem konta osobistego, dokonywaniem płatności bezgotówkowych czy zasilaniem określoną kwotą.

Opłata za prowadzenie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego może wynosić 0 zł miesięcznie. Aby liczyć na tak korzystne warunki, wystarczy nie dokonywać wypłat z konta w danym miesiącu. Spełnienie tego zapisu oznacza, że Toyota Bank zwróci 30 zł. Tyle właśnie wynosi standardowa opłata miesięczna za prowadzenie IKO.

Z najlepszego w rankingu konta można zakładać lokaty. Przenoszenie oszczędności na tego typu produkty nie stanowi wypłaty środków. Klient nie musi posiadać karty płatniczej. Pełna obsługa IKO jest możliwa przez Internet. 

Licencja: Creative Commons