Siłownie plenerowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność, stanowiąc znakomitą alternatywę dla ciasnych i dusznych siłowni zamkniętych. Ćwiczenia outdoor fitness pozwalają łączyć aktywność fizyczną z kojącym dla organizmu i psychiki kontaktem z przyrodą.

Data dodania: 2017-04-27

Wyświetleń: 723

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Outdoor fitness – siłownie plenerowe dla każdego

Siłownie zewnętrzne najczęściej spotkać można przy szkołach, na osiedlach mieszkaniowych, w parkach i w innych miejscach użyteczności publicznej. Jeszcze kilka lat temu stanowiły domenę dużych miast (w samej Warszawie ulokowanych jest ponad 100 tego typu instalacji), jednak ostatnio coraz więcej siłowni plenerowych powstaje w mniejszych miejscowościach i na wsiach, dzięki czemu dostęp do nich ma coraz większa liczba chętnych.


Siłownie plenerowe – dla kogo?


Urządzenia outdoor fitness są zazwyczaj darmowe i dostępne dla wszystkich. Ćwiczenia na siłowni plenerowej to wielka atrakcja dla dzieci i młodzieży i znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych, przyjaciół czy rodziny. Siłownie powstające przy placach zabaw mają zachęcać rodziców do wspólnego ruchu z ich pociechami. Seniorzy cenią możliwość bezpłatnego korzystania z urządzeń, które pomagają na utrzymanie sprawności fizycznej i wspomagają rehabilitację po przebytych chorobach. Outdoor fitness wzmacnia ciało i ducha, poprawia krążenie krwi, dodaje energii i wigoru.


Outdoor fitness dla mam


Siłownie plenerowe cieszą się również wielkim zainteresowaniem ze strony młodych mam, które chcą jak najszybciej powrócić do sylwetki sprzed ciąży. Zlokalizowane w zacisznych parkach urządzenia umożliwiają odbycie treningu i stałe sprawowanie opieki nad śpiącym w wózku dzieckiem. Ćwiczenia na siłowniach zewnętrznych to także świetne rozwiązanie dla dziecka – sen na świeżym powietrzu doskonale dotlenia i wzmacnia odporność maluszka. W przypadku nieco starszych pociech wspólne ćwiczenia wzmacniają więzi i pozwalają na nawiązanie bliższego kontaktu.

Jak widać, z siłowni plenerowych może korzystać praktycznie każdy. Obecnie, tego typu instalacje są powszechnie dostępne i bezpłatne, dzięki czemu nie ma żadnych ograniczeń dla ćwiczących. Niezależnie od tego, czy jesteś mamą, dzieckiem, dorosłym czy seniorem – ruch na świeżym powietrzu poprawi sprawność ciała i pogodę ducha.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena