Od dawna chcesz zacząć uprawiać sport, ale ciągle odkładasz swój pierwszy trening na jutro. Dlaczego? Bo zimno, bo pada, bo nie masz z kim, bo nie wiesz, jakie kupić buty, bo nie masz spodni i bluzy. Bo nie wiesz, ile razy w tygodniu, czy lepiej trenować rano czy wieczorem?  Mamy dla Ciebie 7 prostych kroków, jak zacząć...

Data dodania: 2015-07-24

Wyświetleń: 1409

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zbudować motywację - 7 prostych sposobów od czego zaczać przygodę ze sportem
Dzisiejsze artykuł dotyczyć będzie pracy z "czymś" do czego jesteśmy bardzo przywiązani, jednocześnie z czymś co może być przez wiele lat, totalnie przez nas zaniedbane i eksploatowane. Często też próbuje się "ono" z nami komunikować, my jednak uparcie zdajemy się "je" ani nie słyszeć, ani tym bardziej nie słuchać. Wiecie o czym mowa? Nasze ciało...
 
Świątynia naszego ducha, rzec by się chciało, lecz jak mawiają w zdrowym ciele, zdrowy duch... Więc skoro o duchach, a właściwie duchu mowa to mam dla Was parę króciutkich porad i to wcale nie z poradnika młodego egzorcysty... Mowa będzie o duchu walki, rywalizacji i jego bliskiej koleżance motywacji... Jeżeli chcecie zaprzyjaźnić się z nimi obojgiem, to mam dla Was siedem krótkich kroków, które przybliżą Was do nich. Oto i one:
 
1. Rozpocznijcie od wykonania pomiarów swojego ciała. Oto przykład pomiary parametrów życiowych (https://www.youtube.com/watch?v=2eCGhGMecFg) Mogą to być równie dobrze pomiary jego rozmiarów, obwodów, ciężaru i tych parametrów, które liczą się dla Was, i nad którymi planujecie rozpocząć prace. Zróbcie sobie zdjęcie, wydrukujcie i napiszcie u góry datę. Pod spodem wynotowując wcześniej spisane pomiary. Następnie, przywieście to zdjęcia z opisem nad lustrem, nad łóżkiem czy w innym widocznym miejscu. Co sprawi, że nie przejdziecie obojętnie obok niego i faktu rozpoczęcia zmian.
 
2. Określcie i zapiszcie swój cel. Nie musi być duży. Na samym początku przygody ze sportem i pracy z własnym ciałem lepiej będzie, jak będzie bliższy i realniejszy do osiągnięcia. To pozwoli nakręcić sprężynę motywacji do systematycznego treningu.
 
3. Przemyślcie i zanotujcie sposoby jego osiągnięcia. , Wyznaczcie, jaką aktywność wybieracie, gdzie będziecie ją realizowali i z jaką częstotliwością. Doprecyzujcie je w miarę dokładnie. Określając gdzie, w jakie dni, o której godzinie i jak długo będzie trwał trening. To z kolei, wpłynie na osiągnięcie Waszego określonego wcześniej celu i złapanie bakcyla progresu.
 
4. Poszukajcie partnera, i rozpocznijcie z nim treningi. Może to być osoba dobrze Wam znana, kolega z sąsiedztwa lub koleżanka z pracy. Fantastyczną formą jest również uprawianie sportu z swoją sympatią. Dobrze, aby na samym początku dobrać osobę o podobnym stażu i poziomie zaawansowania. Wpłynie to na zdrową i budującą rywalizację pomiędzy wami. Z treningu na trening utrwalając cykliczność i stopień wzajemnego dopingowania, wsparcia czyli motywacji.
 
5. Kupcie sobie jakieś akcesoria związane z treningiem, buty, rękawiczki, sportowy stanik, czy dres. Oczywiście na początku przygody ze sportem, nie muszą one być markowe i wykonany w kosmicznej technologii. Ważne, aby następował swoisty rytuał przygotowania do treningu. Co dodatkowo pozwoli się pozytywnie nastroić i przejść niejako do czynności, której niespieszno poświęcimy swoją uwagę.
 
6. Całkiem dobrym pomysłem jest postaranie się o muzykę, którą lubicie. Może to być muzyka odtwarzana dosłownie na czymkolwiek. Możemy wykorzystać odtwarzacz MP3 lub swój telefon. Jeżeli w miejscu gdzie odbywają się treningi muzyka niejako jest narzucona, to postarajmy się o słuchawki. Pozwoli nam to, na słuchanie swoich motywujących rytmów, a jednocześnie nie będą przeszkadzać zwolennikom np. dźwięków szkockiej kobzy.
 
7. Jeżeli posiadacie telefon, fajnie jest zainstalować jedną z wielu darmowych aplikacji. Pozwalają one, określić swój plan treningowy i monitorować przebieg treningów. Dodatkowo rejestrując wyniki i progres płynący z naszej ciężkiej systematycznej pracy.
 
Do dzieła! Życzę Wam/CI powodzenia... Wierzę w Ciebie. Jutro jest wspaniały dzień na podjęcie pierwszego kroku, z powyższej listy. Jeżeli pierwszy masz już za sobą, to dobry czas na dołożenie, takiego jakiego jeszcze nie ma w twoich treningach...
Licencja: Creative Commons
0 Ocena