Kancelaria prawnicza to miejsce, w którym każdy z nas może zasięgnać porady prawnika. Niewielu z nas zastanawia się jednak, jakie wybory musiała wcześniej podjąc osoba, która teraz pomaga rozwiązac nam nasze prawne kłopoty. 

Data dodania: 2017-01-26

Wyświetleń: 1682

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Własna kancelaria prawnicza zaraz po studiach?

Studia prawnicze to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków studiów. Idą na nie zazwyczaj ludzie bardzo ambitni, ponieważ poziom jest bardzo wysoki. Wiele z nich na początku swojej przygody z prawem, nie wie jeszcze dokładnie, z czym związać swoją przyszłość, a możliwości jest wiele, a każda kancelaria prawnicza potrzebuje dobrych prawników.

Każdy student prawa, prędzej czy później będzie musiał stanąć przed kilkoma ważnymi wyborami. Pierwszym z nich jest wybór specjalności drugą podjęcie pracy u kogoś lub otworzenie własnej kancelarii. W tym artykule zrobimy więc mały przegląd tego, co można wybrać.

Wybór profesji

Przed adeptami sztuki prawniczej jednym z najważniejszych wyborów jest wybór ścieżki kształcenia. Oprócz ogólnych przedmiotów, które każdy prawnik musi zaliczyć, często trzeba również wybierać przedmioty specjalistyczne, w zależności od tego, kim planujemy być po studiach. Sędzia, prokurator, notariusz, radca prawny, adwokat, każda z tych profesji różni się charakterem swojej pracy. Warto więc już na początku zastanowić się, w którą stronę chcemy pójść i jakie mamy predyspozycje.

Zazwyczaj z najbardziej prestiżowy zawód uznaje się prawników. Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić, jednak nie każdy ma predyspozycje do tego, by spełniać się akurat w tej specjalizacji. Dlatego nie warto dokonywać wyboru tylko z uwagi na prestiż danego zawodu. Będąc najlepszym sędzią, czy notariuszem również zyskamy duży prestiż, pieniądze oraz przede wszystkim satysfakcje. Kancelaria prawnicza to nie tylko miejsce dla adwokatów, potrzebni są tam również radcy prawni, warto więc samemu dobrze przemyśleć to, co da nam najwięcej satysfakcji.

U kogoś czy na swoim

Jeżeli wybierzemy drogę sędziego lub prokuratora, ten problem raczej nie będzie nas dotyczył. Jednak w przypadku adwokatów czy radców prawnych jest to kolejna ważna decyzja. Własna kancelaria prawnicza kusi wielu młodych absolwentów prawa. Brak doświadczenia może być jednak przeszkodą w zapewnieniu rentowności kancelarii. Warto więc przynajmniej na początku zatrudnić się w już istniejącej kancelarii, nabyć trochę praktycznej wiedzy oraz zobaczyć jak funkcjonuje tego typu organizacja.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena