Proces rekrutacji pozwala pracodawcy znaleźć potencjalnych pracowników. Nie powinien on trwać zbyt długo, gdyż niecierpliwi to kandydatów, którzy w międzyczasie szukają innych miejsc pracy. 

Data dodania: 2016-09-20

Wyświetleń: 1183

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeprowadzenie szybkiej i sprawnej rekrutacji nie jest prostym zadaniem. Warto postarać się, aby rekrutacja pracowników była nieszablonowa, co nie tylko urozmaici cały proces, ale też pomoże znaleźć osoby z poszukiwanymi cechami. 

5 ciekawych pomysłów na rekrutację
Poznaj 5 ciekawych pomysłów na rekrutację, które pomogą Ci wyłonić najlepszego kandydata. 

1. Rekrutacja w escape room
Escape room to popularna gra logiczna, która polega na tym, że wyjść należy ze specjalnie przygotowanego pomieszczenia, które pełne jest zagadek do rozwiązania. Rekrutacja w escape room to nieszablonowy pomysł na znalezienie osób, które myślą logicznie, mają szeroką wiedzę i potrafią pracować w grupie. Taka rekrutacja wydaje się doskonała dla stanowisk związanych z IT lub stanowisk kierowniczych. 

2. Quiz pokazujący umiejętności
Qui jako sposób na znalezienie pracownika? To z pewnością niebanalny pomysł, ale ma w sobie wiele sensu. W quizie mogą zostać zadane pytania dotyczące umiejętności wymaganych na danym stanowisku. Po pozytywnym zdaniu quizu potencjalny pracownik może przesłać swoje CV.

3. Wyjdź poza biuro!
Rekrutacja zazwyczaj odbywa się w biurze, ale może czas z niego wyjść? W środowisku biurowym wiele osób czuje się spiętych i odpowiadają wyuczonymi figurkami. Propozycja wyjścia na zewnątrz, najlepiej w towarzystwie przyrody, pozwoli aplikującemu na stanowisko bardziej się otworzyć, a rekruter będzie mógł dostrzec w nim więcej cech.

4. Zadania rekrutacyjne z nutką humoru
Proces rekrutacji jest stresujący, a odrobina humoru pomoże rozluźnić atmosferę. Jeżeli przygotowujesz dla kandydata na stanowisko zadania rekrutacyjne do wykonania, to warto postarać się, aby nie były nudne. 

5. Nietypowe ogłoszenie
Proces rekrutacji zaczyna się już od odpowiedniego ogłoszenia. Jeżeli szukasz pracowników kreatywnych, pełnych pomysłów i nieszablonowych, to także takie powinno być ogłoszenie. Przykładem może być ogłoszenie, które ma już w sobie pewne zadanie. Jak się za nie zabrać? Tutaj też musisz wykazać się kreatywnością! Jeżeli jednak szukasz redaktora, to treść ogłoszenia może być najeżona błędami, które aplikujący będzie musiał wymienić wraz z przesłanym CV. To sprytny sposób na szybkie określenie, kto ma kompetencje do wykonania pracy. 

Jak widać, rekrutacja nie musi być nudna!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena