Dzień Ojca tuż, tuż, a Ty nie masz jeszcze prezentu? Jeśli Twój tata jest biegaczem, to wiemy jak Ci pomóc. Zobacz nasze propozycje i wybierz tę, która najlepiej do niego pasuje.

Data dodania: 2016-06-23

Wyświetleń: 1071

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prezent na Dzień Ojca dla biegacza

Jak co roku masz problem z wymyśleniem odpowiedniego prezentu na Dzień Ojca? Tym razem skorzystaj z naszej pomocy, a na pewno ujrzysz uśmiech na twarzy taty. Pewnie dobrze wiesz, że biegać można zacząć praktycznie bez żadnego sprzętu. Z czasem jednak pojawiają się pewne potrzeby, na przykład wygodniejsze buty czy odzież termoaktywna. Co prawda obuwia bez przymierzania nie polecamy kupować, ale już koszulka może się okazać strzałem w dziesiątkę! Zapoznaj się z naszymi propozycjami i sam zdecyduj, co najbardziej mu się przyda.  

Koszulka termoaktywna

Zacznijmy więc od koszulek. Twój ojciec biega w zwykłym bawełnianym t-shircie? Pokaż mu najnowsze technologie, kto inny ma to zrobić jak nie Ty! Nikt nie lubi zalewać się potem. Koszulka termoaktywna pozwoli mu zachować suchą skórę nawet w trakcie najcięższym biegu. Włókna syntetyczne odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała i zapewniają odpowiednią termoregulację, dzięki czemu biegacz zachowuje komfort. Wybór na rynku jest spory, zdecyduj, czy tata woli bezrękawnik, koszulkę z długim czy krótkim rękawem. A może bluza?

Bluza termoaktywna

Może czerwcowe upały pozwalają nam o tym zapomnieć, ale niestety w naszym kraju przez prawie pół roku jest po prostu zimno. Bluza przydaje się również, gdy tata woli biegać po zmroku lub wczesnym rankiem, zanim wzejdzie słońce. Najczęściej bluzy mają wszyty kaptur lub przynajmniej stójkę, która zapobiega wyziębieniu karku. W dodatku materiał, z którego są szyte, jest na tyle lekki i cienki, że bez problemu mieszczą się w małych torbach czy nerkach. Dzięki temu posłuży tacie również w trakcie dłuższych biegów lub wycieczek rowerowych.

Spodnie termoaktywnej

Podobną funkcję spełniają spodnie termoaktywne. Dostępne są wersję z długimi i krótkimi nogawkami. Dzięki specjalnej bezszwowej technice szycia, spodnie nie obcierają w żadnym miejscu, są dużo wygodniejsze i lżejsze niż zwykłe spodnie dresowe. Ładnie przylegają do ciała, ale nie krępują ruchów, Twój tata będzie się w nich czuł jak w drugiej skórze.

Gadżety

Wyżej wymieniona odzież jest właściwie niezbędna do komfortowego biegania, jeśli jednak Twój tata wszystko to już posiada, rozejrzyj się za innymi gadżetami. Możesz na przykład ściągnąć mu na telefon jedną z aplikacji dla biegaczy i wykupić dostęp do indywidualnych treningów. A może pas na takie przedmioty jak klucze i telefon? Na rynku dostępne są również opaski na ramię, do których wsadza się telefon. Dzięki temu można swobodnie słuchać muzyki i mierzyć swoje wyniki bez strachu, że telefon wypadnie nam z kieszeni. Dobrym prezentem dla ojca jest również pulsometr monitorujący pracę serca.

Licencja: Creative Commons