0głosów
Pobierz artykul
0głosów dodatnich
0głosów ujemnych
339razy czytane
0przedrukowany
Creative Commons Licencja

Szukasz naturalnych leków dla małego dziecka? Domowe syropy owocowe są idealnym rozwiązaniem Twojego problemu. Sprawdź, jakie dolegliwości leczą!

Domowe syropy dla dzieci
Twoje dziecko choruje, a Ty nie możesz nic zrobić, ponieważ obawiasz się podawać mu leki apteczne? A może ma obniżoną odporność i często łapie infekcje i chciałabyś jakoś temu zaradzić? W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest podawać dziecku domowe syropy wykonane samodzielnie lub zakupione u sprawdzonych producentów. Poniżej przedstawiamy syropy, które pomogą zwalczyć najczęstsze problemy maluchów. 
 
Domowy syrop z malin z miodem dla dzieci na przeziębienia
 
Syrop z malin od wieków stosowany jest jako naturalny lek do walki z przeziębieniem i grypą ze względu na wysoką zawartość witaminy C. Z kolei miód ma pozytywny wpływ na układ oddechowy i pomogą uporać się z kaszlem, a także gorączką. Ma działanie antybakteryjne i pomaga regenerować organizm. Dzięki temu, że domowy syrop z malin i miodu składa się głównie z cukrów prostych, błyskawicznie się wchłania i szybko zaczyna działać. 
 
Domowy syrop z żurawiny dla dzieci na choroby układu moczowego
 
Twoje dziecko gorączkuje, sika często i krótko, jego mocz ma ciemny kolor, a nawet zabarwiony jest krwią? Powodem może być bakteryjne zapalenie pęcherza. Schorzenie częściej dotyka dziewczynek ze względu na krótszą cewkę moczową. Ulgę choremu dziecku przyniesie ciepła kąpiel i okłady z termoforu na brzuszek. Ale to może nie wystarczyć. Podaj mu również domowy syrop z żurawiny, która oczyszcza drogi moczowe, ma działanie moczopędne i antybakteryjne. Nie odstawiaj leku jeszcze przez tydzień po ustaniu objawów. 
 
Domowy syrop z pigwy dla dzieci na poprawę apetytu
 
Masz problem z niejadkiem? Podawaj dziecku domowy syrop z pigwy, by nabrał apetytu i rósł szybko i zdrowo. Pigwa zawiera mnóstwo witamin i pierwiastków mineralnych, dlatego dodatkowo wzmocni organizm dziecka w okresie zachorowań na grypę i przeziębienia. W dodatku domowy syrop z pigwy jest pyszny w smaku, więc nie musisz się obawiać, że dziecko nie zechce go zażywać! 
Licencja: Creative Commons