Każdego roku na dzień 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Warto już dziś zacząć planować naszym pociechą niezapomniany wypad na przykład, do któregoś z europejskich miast, gdzie czekają na nich wspaniałe atrakcje, często mające swoją bogatą historię.

Data dodania: 2012-02-15

Wyświetleń: 1401

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzień DzieckaPlusem organizowania wyjazdu parę miesięcy wcześniej jest możliwość zakupu biletu lotniczego na naprawdę tani lot do niebylejakiego europejskiego miasta.

U zachodnich sąsiadów atrakcją dla dzieci będzie najstarsze i największe na świecie berlińskie ZOO, w którym zwierzęta podglądać można w klatkach, na wybiegach i patrząc na nie przez przeszklone terraria od dołu. W akwarium będą miały okazje zobaczyć m.in. krokodyle i piranie. Warto też pociechy zaciągnąć do Centrum Techniki Spektrum, gdzie będą mogły poczuć się jak młodzi naukowcy i wypróbują prezentowane w nim urządzenia. Wyspa Muzeów z kolei jest rajem dla małych artystów. Atrakcją dla maluchów będzie wizyta w sklepie z pluszowymi zabawkami, Steiff-Geschaft. W Berlinie znajduje się też największa w Europie tropikalna kraina wypoczynku, czyli największy Las Tropikalny świata pod dachem, otwarte przez cały rok, przez całą dobę, ze wspaniałymi atrakcjami Tropical Islands.

Londyn jest miastem, które również ich może zainteresować. Wielu wrażeń na dzień dobry dostarczy dzieciom przejażdżka piętrowym czerwonym autobusem, na górnym pokładzie bez dachu. Potem na długo zapamiętają wizytę w British Museum, z ogromną kolekcją wykopalisk kamiennych posągów, mumii ludzi i zwierząt. Zachwycone też będą Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki. Usłyszą tu ryczące dinozaury, zobaczą szkielety prehistorycznych zwierząt i ogromne wieloryby, resztki promu Apollo 10, odbędą też w symulatorze lotów kosmicznych wirtualną podróż na Marsa. W Londynie atrakcją jest też Gabinet Figur Woskowych Madame Tussaud, twierdza Tower of London i gigantyczna karuzela London Eye.

Wspaniałym pomysłem na uczczenie dnia dziecka będzie wizyta w paryskim Disneylandzie. Na długo w pamięci dzieci pozostanie zamek Śpiącej Królewny, lot Piotrusia Pana w krainie fantazji, labirynt Alicji z Krainy Czarów, statek piratów z Karaibów, kraina Dzikiego Zachodu, czy w krainie odkryć wyprawa statkiem kosmicznym, czyli przygoda w symulatorze ruchu. Będąc w Paryżu warto spojrzeć na miasto ze szczytu wieży Eiffla, odwiedzić Luwr, który dla dzieci będzie zachwycającą lekcją sztuki.

Wiele wodnych atrakcji w Europie ma do zaoferowania Budapeszt. W stolicy Węgier znajduje się aż 500 najróżniejszych obiektów wodnych, od łaźni i kąpielisk po baseny pod gołym niebem i źródła termalne. Największym obiektem jest kąpielisko Szechenyi Gyogyfurdo, na którego terenie znajdują się rozległe baseny i małe wannach z wodą leczniczą. Dzięki nowoczesnym urządzeniom można sobie zafundować bicze i prądy wodne. Budapeszt posiada też największą zabawką świata, czyli przeznaczoną dla dzieci od 10 do 14 lat kolejkę Gyermek Vasut, której ponad 11 km trasa prowadzi przez wszystkie ważniejsze wzgórza miasta.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena