Dzień piątych urodzin warto świętować szczególnie. Wszak to w tym okresie najczęściej nasza pociecha staje się pełnym uśmiechu przedszkolakiem. 

Data dodania: 2018-02-05

Wyświetleń: 403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Organizujemy przyjęcie urodzinowe dla 5-latka

Bez względu na to, czy przygotowujemy typowy kinderbal czy przyjęcie łączone (tj. dla małych i dużych gości), warto zaskoczyć naszych gości czymś nietypowym. A czym? Zobaczcie sami!

Motyw przewodni
Coraz częściej decydujemy się na imprezy przebierane powiązane z wcześniej ustalonym motywem. Świetnym wyborem będą postaci z bajek lub też znanych programów telewizyjnych. Poprośmy jednak innych rodziców, by stroje nie były zbyt drogie i nie krępowały maluchom ruchów. Księżniczka pomimo, że w pięknej sukni, na pewno nie będzie zadowolona, gdy nie nadąży w biegu w workach za innymi dziećmi.

Małe co nieco
Jak wiadomo nie ma dobrej imprezy bez dobrego jedzenia. Małe brzuszki chętnie przyjmą niewielkie porcje podawane w niecodziennym stylu. Z parówek wyjdą świetne ośmiornice, podczas gdy z połówki jajka możemy wyczarować małą myszkę. Połączenie żółtego sera, kawałka ogórka oraz wykałaczki pozwoli na zbudowanie nieposkromionego masztu.

Zamiast wymyślnego tortu możemy podać piramidkę zbudowaną z muffinek. Babeczki czekoladowe zachwycą każdego malca i na pewno zostaną przez niego skonsumowane. By urozmaicić te słodkość możemy ozdobić każdą babeczkę kolorowym lukrem i posypkami. Bardziej uzdolnione plastycznie mamy mogą z babeczek wyczarować bohaterów bajek.

Według zaleceń dietetyków dla dzieci najlepszym wyborem do picia jest czysta woda źródlana. Nie każdy pięciolatek za nią przepada. W związku z tym możemy zrobić niesłodzoną lemoniadę (lub słodzoną miodem) lub ugotować zdrowy kompot z owoców sezonowych. Toast dzieci mogą wznieść niewielką ilością coca- coli lub innego napoju musującego.

Zabawy nadszedł czas
Przedszkolaki zazwyczaj umieją już same zorganizować zabawę, jednak podczas urodzin warto im w tym pomóc. Łatwe do pokonania tory wyścigowe, czy skoki w worku po ziemniakach pozwolą na rozwój umiejętności takich jak skoczność i spryt. Dla dziewczynek dobrym wyborem będzie również przygotowany wspólnie z mamą salon malowania twarzy. Dzięki dołączonym do farbek szablonom wyczarujemy motylka, księżniczkę, a także zwierzaki i inne stworki.

Licencja: Creative Commons