Urodziny dziecka to okazja, na którą z wielką niecierpliwością czeka każdy maluch. Jeśli chcemy, by dla naszej pociechy był to wyjątkowy dzień, należy zawczasu pomyśleć o przygotowaniu imprezy. Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe? Ilu gości urodzinowych powinniśmy zaprosić? Jak dobrać dekoracje urodzinowe? Jakie są zabawy urodzinowe? Po przeczytaniu tego artykułu przekonasz się, że organizacja urodzin nie musi być wcale tak trudna, jak się wydaje!

Data dodania: 2022-04-11

Wyświetleń: 424

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Urodziny dziecka – krok po kroku

1. Wybierz liczbę gości urodzinowych

Na początku zapytaj swojego dziecka, których przyjaciół chciałoby zaprosić na swoje przyjęcie. Zastanów się, czy nie zapomniało o nikim ważnym i czy Ty nie widzisz na tych urodzinach kogoś jeszcze – babci, dziadka, kuzynów, innych dalszych znajomych i ich dzieci?

Pamiętaj, że przyjęcie urodzinowe, na którym jest dużo małych dzieci, może być bardzo trudne do samodzielnego opanowania. Zastanów się, czy jakaś z osób dorosłych będzie w stanie Ci pomóc tego dnia, możesz też zapytać rodziców zaproszonych dzieci, czy nie mieliby nic przeciwko nadzorowaniu z Tobą urodzinowej imprezy.

2. Wybierz motyw przewodni

Czym interesuje się Twoja pociecha? Ma jakieś ulubione książki, bajki, gry? Zastanów się nad tym lub po prostu zapytaj swojego dziecka, jaki temat urodzinowy wybrać. Taka informacja rozwinie przed Tobą cały wachlarz nowych możliwości. Urodziny dla dzieci z motywem księżniczki? Groźnych piratów? A może to będą jednak dinozaury?

Jeśli motyw przewodni został już wybrany, możesz przejść do kolejnego kroku, w którym zdecydujesz, gdzie odbędą się urodziny dziecka.

3. Wybierz miejsce lub miejsca

W pierwszej kolejności weź pod uwagę liczbę gości – to zadecyduje o tym, jak wielkiego pomieszczenia na przyjęcie będziesz potrzebować. Kiedy już znasz tę liczbę, możesz śmiało wybrać, gdzie odbędą się urodziny dla dzieci. Twój dom albo mieszkanie, zewnętrzny lokal, czy zupełnie inna atrakcja? A może połączenie dwóch opcji? Możliwości jest bardzo wiele!

Urodziny dla dzieci w domu

Organizacja przyjęcia w domu będzie się wiązać z pracochłonnymi przygotowaniami. Musisz sam zadbać o dekoracje urodzinowe, akcesoria urodzinowe i inne drobiazgi. Zaletami tej opcji jest to, że masz największą możliwość personalizacji imprezy i sam panujesz nad własnym budżetem.

Urodziny dla dzieci w lokalu

Wiele lokali – hotelów, kin, sal zabaw – proponuje organizację niezapomnianego przyjęcia urodzinowego dla pociechy wraz z przeróżnymi zabawami i atrakcjami. Tę opcję warto wybrać, kiedy nie ograniczają Cię finanse i masz mniej czasu na własną pracę nad zabawą. Wiele miejsc przygotowuje urodziny dla dzieci z wybranym przewodnim motywem – przejrzyj ofertę tych lokali lub zapytaj pracowników, czy jest możliwość urządzenia przyjęcia pod ten temat.

Urodziny dla dzieci w innym miejscu

Szukasz czegoś ekstra? Zabierz swojego solenizanta i jego gości w nietypowe i niezwykłe miejsce! Wielką popularnością cieszą się ostatnio różne parki rozrywki. Każdy zapewne już słyszał kiedyś o parku Energylandia – znajdziesz tam masę przeróżnych atrakcji, od szalonych kolejek, przez magiczne kolorowe karuzele, aż do zderzających się samochodzików. Wszyscy znajdą coś dla siebie!

Innymi propozycjami mogą być Inwałd Park, gdzie znajdują się między innymi Park Miniatur i Park Dinozaurów, lub Apilandia – jedyne w Polsce Interaktywne Centrum Pszczelarstwa! Możliwości są naprawdę nieograniczone i wszystkie z nich sprawią, że urodziny dziecka będą niezapomniane!

karuzela w parku rozrywki

4. Wyślij zaproszenia

Kiedy masz już ustalone termin i miejsce, przyszedł czas na wysłanie zaproszeń dla gości. Możesz je wykonać razem z dzieckiem – każde z nich wtedy będzie wyjątkowe i spersonalizowane, co goście z pewnością docenią! Poza tym taka zabawa pobudzi kreatywność i rozwinie inne manualne zdolności Twojej pociechy.

Jeśli chcesz wprowadzić na przyjęcie nastrój karnawałowy, nic prostszego! Zaproszenia mogą zawierać dopisek z zachętą, by przybyć na urodziny w wybranych kostiumach. Każde dziecko z pewnością chętnie się przebierze za księżniczkę, strażaka, Spidermana lub jakieś zwierzątko! Takie stroje są łatwo dostępne w internetowych sklepach, a jeżeli nie chcesz od razu kupować kostiumu, na pewno znajdziesz w pobliżu jakąś wypożyczalnię!

5. Zaplanuj zabawy urodzinowe

Jeśli już zostało ustalone, że urodziny dziecka odbędą się w domu, musisz zaplanować dodatkowe atrakcje dla wszystkich zaproszonych dziewczynek i chłopców! Świetnym pomysłem będzie zorganizowanie na przyjęciu malowania twarzy gościom – dzieci to wprost uwielbiają, a farbki do twarzy można kupić w prawie każdym sklepie plastycznym!

Poza tym możesz przygotować ze swoją pociechą przedstawienie urodzinowe dla gości. Jest to bardzo nietypowy pomysł, który wymaga dodatkowej pracy, jednak wysiłek jest tego warty. Dzieci będą oglądać spektakl z zapartym tchem i nawet po latach będą świetnie wspominać te urodziny.

Inne zabawy, które możesz zorganizować, to na przykład gra w chowanego (jeśli masz duży dom lub ogród), rozgrywka w gry planszowe (dla starszych dzieci) lub wspólne malowanie obrazu na wielkim kartonie

kobieta malujaca dziewczynce na twarzy makijaz tygrysa

6. Przygotuj dekoracje urodzinowe

Żeby domowa impreza tematyczna była udana, nie może na niej zabraknąć dekoracji! Jeśli chcesz wykonać dekoracje urodzinowe samodzielnie, możesz poszukać inspiracji w Internecie – z kolorowym blokiem, klejem, sznurkami i drukarką ogranicza Cię jedynie wyobraźnia! Jeżeli chcesz, możesz zrobić dekoracje razem z dzieckiem – rozwinie to zdolności dziecka, a poza tym zapewni świetną zabawę!

Jeśli nie masz czasu na własnoręczne przygotowania, możesz dokonać zamówienia na dekoracje urodzinowe w sklepie dla animatorów lub przez Internet. Balony, girlandy i inne ozdoby – na pewno zaskoczy Cię, jak szeroką gamę motywów można znaleźć! Jeśli do darmowej dostawy brakuje Ci kilku złotych, możesz kupić także przeróżne gadżety, konfetti i świeczki. Pamiętaj zawsze, by dekoracje odpowiadały tematowi, jaki został wybrany z dzieckiem na przyjęcie urodzinowe.

dekoracje urodzinowe

7. Zamów tort

Jeśli już mamy przygotowane dekoracje i rozesłane zaproszenia, warto pomyśleć o urodzinowym torcie. Uroczyste podanie tortu i odśpiewanie „Sto lat” jest najbardziej kluczowym momentem całych urodzin! Zamówienie na słodki wypiek najlepiej złożyć w lokalnej cukierni i oczywiście znowu zadbać, by na torcie pojawiły się księżniczka, dinozaur, pirat, czy co tylko kocha Twoje dziecko!

rodzina dmuchajaca tort urodzinowy

8. Przygotuj prezenty

Urodziny dziecka bez prezentów nie byłyby urodzinami! Zadbaj o to, by prezent zamówić odpowiednio wcześnie, by zdążył dotrzeć jeszcze przed terminem imprezy. Poza oczywistym prezentem dla solenizanta możesz przygotować również upominki dla innych dzieci! Małe drobiazgi, takie jak urodzinowe czapeczki, gadżety związane z motywem przyjęcia czy pamiątkowe kartki ucieszą wszystkie dziewczynki i wszystkich chłopców!

prezenty urodzinowe

9. Rozpocznij przyjęcie urodzinowe!

Wszystko już gotowe? Urodziny czas zacząć! Mamy nadzieję, że wszystkie zaproszenia dotarły do adresatów! Czapeczki i gadżety rozdane? Balony unoszą się w powietrzu, a na przyjęciu panuje radosny zgiełk? Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością uda Ci się świetnie przygotować do urodzin pociechy, a wszyscy goście będą zachwyceni! Kolejne urodziny dziecka już nigdy nie powinny sprawić Ci problemu! Wszystkiego najlepszego!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena