Kiedy nadchodzi czas naszych urodzin wraz z nim przychodzą myśli czy i gdzie zorganizować przyjęcie na swoją cześć. Mimo wielkich chęci i najlepszego pretekstu do zabawy nie zawsze jesteśmy pewni czy mieszkanie przeżyje kolejną imprezę urodzinową. 

Data dodania: 2019-09-23

Wyświetleń: 587

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Impreza urodzinowa - gdzie zorganizować urodziny, aby wszyscy dobrze się bawili?

Z kolei wydaje nam się, że wynajęcie sali czy cateringu jest zbyt kosztowne i łatwiej zaprosić przyjaciół oraz rodzinę we własne cztery kąty. Jednak czy na pewno jest to prostsze i tańsze? Aby ułatwić decyzję porównamy zalety oraz wady każdego sposobu spędzenia swojego święta.  

Czymże są urodziny bez wielkiego ciasta z powtykanymi w nie świeczkami. Im jesteśmy starsi tym wolelibyśmy mniej ich wsadzić w tort jednak czas leci, a przed samymi urodzinami nawet przyspiesza. Dlatego musimy zadać sobie pytanie czy mamy go wystarczająco dużo, aby samemu ugotować, upiec i przyrządzić cały poczęstunek. Jeśli całe dnie spędzamy w pracy bądź w szkole ciężko jest się zabrać do gotowania wieczorem, a tym bardziej w weekend, kiedy myślimy już tylko, aby się odprężyć. Niestety nie ma znaczenia czy nasi goście przybędą w liczbie 5 czy 25 osób i tak musimy ich czymś ugościć. Wynajmując salę najczęściej wybieramy pakiet z cateringiem, który uwalnia nas od myśli czy ciasto na pewno nie jest zakalcem, a mięso jest dobrze doprawione. Warto również wspomnieć, że organizując imprezę w domu nie zawsze mamy odwagę wyprosić gości, kiedy zaczyna się już robić późno (bądź widno). Natomiast restauracja czy wynajęty lokal na urodziny mają godziny zamknięcia, których musimy przestrzegać. 

Po zakończonej biesiadzie jedyne o czym myślimy to mięciutkie łóżko i ciepła kołdra. Jednak nawet jeśli ulegniemy zmęczeniu, nie ominie nas bałagan jaki zastaniemy rano w pokoju. Po każdym przyjęciu urodzinowym zostają do posprzątania talerze albo jedzenie, które pozostawione na noc może się zepsuć czy trzeba będzie ściągnąć dekoracje. Jeśli postanowimy świętować w specjalnie wynajętej sali wyręczy nas w tym obsługa. 

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę są potrzeby solenizanta różniące się w zależności od wieku. Dla przykładu 18-nastolatek pragnie hucznie wejść w dorosłość w towarzystwie swojej paczki. Niestety sąsiedzi na hasło “18-nastka” niekiedy od razu sięgają po telefony, żeby zawiadomić policję, a co będzie, kiedy młodzież zażyczy sobie Dj’a? W wynajętym lokalu nikomu nie będzie przeszkadzać hałas, a nawet znajdzie się miejsce na dodatkowe atrakcje. W przypadku, kiedy dobiegamy już do 40-stki, część gości pojawia się z pociechami, które również potrzebują atrakcji. Wyjściem jest zatrudnienie animatora, który w specjalnym kąciku zabaw zajmie się dziećmi, a dorośli będą mogli spokojnie porozmawiać. Często właściciele lokalu doświadczeni w organizacji przyjęć, mają znajomości zarówno wśród muzyków i animatorów, co ściąga z nas dodatkowy ciężar poszukiwań odpowiedniej osoby.  

Każdy sam musi zdecydować jakie rozwiązanie będzie najlepsze, a będąc świadomym wymienionych w tekście sytuacji obecnych podczas organizacji przyjęcia urodzinowego, wybór powinien stać się nieco prostszy. Główna rada to ocena swoich możliwości, czasu jakim dysponujemy oraz przede wszystkim chęci zaangażowania się w imprezę. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena