Cmentarz to miejsce, gdzie na zawsze żegnamy bliskich, których już nie ma pośród nas. Każda wizyta na ich grobach to okazja do refleksji i zadumy, a także wyrażenie żalu po ich utracie. Aby wyrazić naszą miłość do tych, którzy odeszli dekorujemy miejsce ich spoczynku pięknymi kwiatami i zniczami.

Data dodania: 2021-09-30

Wyświetleń: 438

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kwiaty wieczne na wieczną pamięć, zadbaj o groby bliskich.

Decydując się na zakup kwiatów na grób bliskich zostajemy postawieni przed pytaniem: lepiej zdecydować się na kwiaty cięte czy kwiaty sztuczne? Poniżej podpowiadamy jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Kwiaty sztuczne a kwiaty żywe - które wybrać?

Zastanawiając się które z dwóch powyższych opcji sprawdzą się lepiej jako dekoracje na cmentarz powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Pierwszym czynnikiem jaki należy porównać jest wygląd kwiatów. Nowoczesne kwiaty sztuczne są łudząco podobne do swoich żywych pierwowzorów, a to dzięki precyzji wykonania i wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Zdaniem niektórych jednak ważna jest nie tylko autentyczność kwiatu, ale także jego zapach. Obecnie powstają pachnące kwiaty sztuczne, ale jak na razie prym wiodą tutaj kwiaty, które stworzyła natura. Inaczej ma się kwestia ich trwałości. Jak wiemy, żywe okazy są nietrwałe i nieodporne na uszkodzenia - w przeciwieństwie do swoich materiałowych odpowiedników. Sztuczne dekoracje sprawdzą się nawet w trudnych cmentarnych warunkach i to dużo dłużej niż kilka dni (co jest typowe dla kwiatów ciętych). Kolejną ich zaletą jest wygoda użytkowania. Po zakupie sztucznej wiązanki, którą udekorujemy grób bliskiej osoby przez długi czas nie musimy się nią zajmować. Taka sama wiązanka z kwiatów ciętych szybko straci koloryt i zaistnieje konieczność jej wymiany. Z uwagi na to, kwiaty sztuczne są wyborem bardziej ekonomicznym. 

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione argumenty można śmiało stwierdzić, że kompozycje nagrobne ze sztucznych kwiatów to naprawdę dobra propozycja na Wszystkich Świętych i nie tylko. Poniżej przedstawiamy pomysły na kreacje z kwiatów sztucznych, na które możemy się zdecydować wybierając sposób na uczczenie pamięci zmarłych.

Kompozycje nagrobne z kwiatów sztucznych

Wiązanki

Kwiatowych wiązanek także w tym roku nie może zabraknąć na grobach naszych bliskich. Te klasyczne nagrobne dekoracje zawsze się sprawdzą. Kolor dobierzmy do wieku osoby zmarłej. W Polsce przyjęło się, że im dojrzalsza osoba tym ciemniejsze powinniśmy jej podarować kwiaty. By uczcić niewinność dzieci, warto postawić na biel. Doskonale prezentują się wiązanki na cmentarz wykonane z kwiatów kalii i gałązek iglastych, róż i okazałych liści, goździków i chryzantem czy zielonych roślin.

Bukiety

Bukiety to kolejny modelowy przykład dekoracji nagrobnych. Kreacje powstałe z róż, chryzantem, goździków czy kalii będą się przepięknie prezentować na grobie, podkreślając jego podniosły charakter. Jest to doskonała ozdoba z okazji Wszystkich Świętych, ważnej rocznicy czy innych świąt.

Krzyże

Nasza następna propozycja to coś, co będzie wspaniałą dekoracją nagrobka przez długi czas. Ustawiony pionowo krzyż wykonany z zielonych gałęzi i białych kwiatów sztucznych łatwiej utrzymać w czystości, dzięki czemu będzie się doskonale prezentował. Jego uniwersalny charakter sprawia, że łatwo komponuje się z innymi ozdobami na cmentarz.

Kompozycje w naczyniach

Dekoracje nagrobne, które zyskują coraz większą popularność to kwiatowe kompozycje w naczyniach. Wykonane z kwiatów wiecznych sprawdzą się naprawdę długo. Różnorodne kształty i kolory, a także dobrze dobrane naczynia sprawiają, że takie kompozycje na cmentarz są wspaniałym sposobem na okazanie miłości i uczczenie pamięci bliskich zmarłych.

Mnogość dostępnych opcji sprawia, że wybór kompozycji na groby naszych bliskich może okazać się czasochłonny. Tym, co ważne jest kierowanie się sercem, a dopiero potem argumentami, o których mówiliśmy wyżej. Zanosząc wiązankę czy bukiet na groby w piękny sposób okazujemy szacunek, wdzięczność i miłość tym, których już z nami nie ma.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena