Święta wielkanocne za pasem: czas pisanek, zajączków i czekoladowych słodyczy. Dziś zastanowimy się wspólnie, skąd wzięły się czekoladowe jajka wielkanocne, skąd pochodzi tradycja ich poszukiwania i jakie słodkie prezenty świąteczne warto wybrać na Wielkanoc.

Data dodania: 2022-04-04

Wyświetleń: 692

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Skąd wzięła się tradycja czekoladowych jajek na Wielkanoc?

Jajko czekoladowe na przestrzeni lat

Jajka to nieodłączny element Wielkanocy: od zawsze znane jest jako symbol nowego życia i odradzania się, dlatego nic dziwnego, że towarzyszą wiosennym świętom kojarzącym się ze zmartwychwstaniem i powracaniem przyrody do życia. Na Wielkanoc z jajek wykonuje się pisanki, czyli ozdabia się je farbkami czy naklejkami. Najstarsze pisanki powstawały już w czasach cesarstwa rzymskiego, a w procesie chrystianizacji zostały dodane do symboliki wielkanocnej. Na przestrzeni lat zaczęto też tworzyć słodycze w kształcie jajek, bez których obecnie nie wyobrażamy sobie świąt.

Tropiąc czekoladowe jajka wielkanocne

Podczas gdy w Wielkanoc dorośli czekają na rodzinne chwile pełne spokoju, dla dzieci te święta to okazja do zabawy na świeżym powietrzu i do… otrzymywania prezentów. :) Jedną z wielkanocnych tradycji jest poszukiwanie czekoladowych jajek schowanych przez zajączka w ogrodzie. Zwyczaj ten przywędrował do nas z Niemiec, a początkowo można było trafić na niego jedynie na Śląsku i w Wielkopolsce. Wraz z upływem czasu zaczął też coraz częściej pojawiać się na Pomorzu i pozostałych rejonach Polski, jednak nie jest to tradycja kultywowana na terenie całego kraju. To świetny sosób na to, by wręczyć prezent na Wielkanoc w nietypowy sposób i zorganizować zajęcie dla dzieciaków!

Jeśli nie znasz tego zwyczaju, zachęcamy do zorganizowania takiej atrakcji w swoim domu lub ogrodzie. We Francji i Szwajcarii to tak popularna aktywność, że poszukiwania jajek czekoladowych organizuje się nawet w miejskich parkach!

Prezent na Wielkanoc – jajka wielkanocne czekoladowe i nie tylko

Kolejną tradycją, która już na stałe zagościła w polskich domach, jest przyjmowanie prezentów od zajączka. Upominki na Wielkanoc często łączy się z poszukiwaniem czekoladowych jajek: wśród nich dzieci znajdują też drobne prezenty. Warto kultywować takie miłe tradycje i przygotowywać miłe upominki nie tylko dla dzieci. Rodzice, dziadkowie czy teściowie na pewno docenią symboliczny prezent wielkanocny. A co podrywać bliskim? Najlepiej coś słodkiego, konieczne wykonanego z czekolady!

Wielkanocne przekąski na prezent

Szukasz drobnego upominku dla najmłodszych, znajomych oraz bliższej lub dalszej rodziny? Słodkie, czekoladowe jajka wielkanocne to idealna propozycja na prezent: https://chocolissimo.pl/czekoladki-jajka-na-wielkanoc. W Chocolissimo znajdziesz mnóstwo propozycji – od pięknych, okolicznościowych bombonierek z tematycznymi pralinkami po czekoladki w świątecznych kształtach. Dla najmłodszych polecamy oczywiście jajka wielkanocne czekoladowe, ale też wykonane z czekolady zajączki czy owieczki. Dorośli na pewno docenią wielkanocne przekąski takie jak pralinki w kształcie jajek, jajko czekoladowe z czekolady Ruby czy sympatyczne czekoladowe telegramy z życzeniami.

Zajrzyj do sklepu Chocolissimo i sprawdź, jakie upominki na Wielkanoc podarować swoim bliskim: https://chocolissimo.pl/czekoladowe-upominki-na-wielkanoc. Wybór jest naprawdę duży, a każdy smakołyk nie tylko smakuje doskonale, ale też zachwycająco wygląda! Nie zapomnij, by wybrać prezent na Wielkanoc również dla siebie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena