Zalety sukni ślubnej księżniczki
- Efektowny, majestatyczny wygląd – suknie ślubne księżniczka bez wątpienia robią wrażenie. Posiadają obfite doły, bogato dekorowane gorsety i czasem także długie, zwiewne treny. Wyróżniają się spośród innych fasonów dużą ilością tiulów, koronek, szyfonów, perełek oraz innych, szlachetnych tkanin i zdobień, co nadaje kreacji objętości, blasku i luksusowego charakteru, a pannie młodej dodaje pewności siebie i buduje poczucie wyjątkowości chwili.
- Doskonały wpływ na sylwetkę – suknia z mocno rozkloszowanym dołem i perfekcyjnie skrojoną, podkreślającą kobiece kształty górą wspaniale działa na proporcje ciała. W uszytej na miarę księżniczce można poczuć się pięknie i seksownie niezależnie od noszonego rozmiaru. Dobierając odpowiedni model, możemy zamaskować nielubiane, dolne partie sylwetki oraz skupić wzrok małżonka i weselników na miejscach, które w sobie kochamy najbardziej. Fason księżniczki często wybierany jest przez filigranowe panny młode, które pragną dodać swojej sylwetce nieco objętości.
- Idealna spójność z weselem klasy premium – zjawiskowe suknie ślubne księżniczki, uszyte ze szlachetnych tkanin i bogato udekorowane kryształkami, perłami czy koronkami, znakomicie prezentują się w luksusowych salach weselnych, podkreślając wysoki standard lokalu i całej uroczystości.
- Bogactwo wzorów do wyboru – księżniczka to jeden z najpopularniejszych i najmodniejszych obecnie fasonów sukien ślubnych, dlatego wybór w tej kategorii jest bardzo duży, zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w internecie. Decydując się na szycie miarowe, możemy wprowadzać indywidualne modyfikacje w projekcie. Tym sposobem zyskujemy kreację o niepowtarzalnym wyglądzie.
- Komfort na miarę XXI wieku - w porównaniu do dawnych, klasycznych modeli, nowoczesne suknie ślubne typu księżniczka są znacznie lżejsze i wygodniejsze w noszeniu. Nie krępują ruchów w czasie tańca. Bo współczesne księżniczki nie muszą znosić niewygody dla olśniewającego wyglądu.
Wady sukni ślubnej księżniczki
- Są wygodniejsze fasony – jeżeli w dniu ślubu zależy nam na maksymalnej swobodzie ruchów i poczuciu komfortu, rozkloszowana i strojna księżniczkowa suknia może nie spełnić naszych oczekiwań. Oczywiście wiele zależy tutaj od wybranego modelu. Niektóre księżniczki z długimi trenami rzeczywiście są ciężkie, przesadnie objętościowe i nieporęczne, utrudniając pannie młodej poruszanie się po kościele czy sali weselnej. Mogą wywoływać dyskomfort zwłaszcza w upalne dni.
- Nie do końca uniwersalny krój – przyszłe panny młode czasem narzekają, że w sukni ślubnej księżniczce wyglądają na znacznie większe niż są w rzeczywistości. Z kolei drobne i niskie panie skarżą się, że księżniczka je przytłacza. Jednak prawidłowo dobrany i skrojony na miarę model powinien te problemy skutecznie rozwiązać. Inna sprawa, że współczesny świat mody zdecydowanie zrywa z dopasowywaniem sylwetki do rodzaju ubrań. Nosimy to, co chcemy i w czym czujemy się najlepiej. Rozmiar, wzrost i figura nie mogą nas ograniczać.
- Stosunkowo wysoka cena – im bardziej szlachetna, nietypowo zaprojektowana i szczodrzej ozdobiona suknia ślubna, tym zwykle wyższa cena. Dlatego kreacje w stylu księżniczki nie należą do najtańszych. Cenę dodatkowo podbija konieczność szycia miarowego. Z kolei szukając budżetowej, gotowej sukienki o fasonie księżniczki, łatwo natrafić na tandetnie ozdobiony, kiepsko odszyty, ciężki i niewygodny model. Decydując się na księżniczkę, jakość powinna być priorytetem. Warto mieć to na uwadze, planując budżet wesela.
- Dłuższy czas oczekiwania - suknie ślubne typu księżniczka często posiadają skomplikowane kroje i wyrafinowane, ręcznie wykonywane zdobienia, co sprawia, że ich uszycie może zająć więcej czasu niż innych rodzajów kreacji ślubnych. Przybliżony termin realizacji przy szyciu miarowym wynosi, w przypadku jednej z warszawskich pracowni krawieckich, 16 tygodni. Jednak wiele salonów ślubnych potrzebuje około 8 miesięcy.
Wiesz już, czy księżniczka to krój dla Ciebie? Daj znać w komentarzu.