Boże Narodzenie to prawdziwe dekoracyjne szaleństwo. Już jesienią w witrynach sklepów i lokali usługowych zaczynają pojawiać się pierwsze efektowne ozdoby świąteczne. Choinkowe i inne dekoracje kupujemy również do naszych domów, coraz większą wagę przywiązując do ich wyglądu, rozmieszczenia i zgodności z trendami. Sprawdzamy, jakie ozdoby choinkowe i dekoracje bożonarodzeniowe będą modne w tym sezonie. Przejrzyj naszą listę trendów.

Data dodania: 2023-08-31

Wyświetleń: 107

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie ozdoby świąteczne choinkowe są modne?
  1. Bożonarodzeniowe drzewko jak z katalogu. Jakie bombki choinkowe i ozdoby świąteczne wybrać?
  2. Koncepcja dekoracji mieszkania
  3. Kolory Bożego Narodzenia

Oczywiście, obowiązujące trendy to tylko wskazówka. Ozdoby świąteczne choinkowe oraz dekoracje mieszkania zawsze należy dopasowywać także do typu wnętrza i własnego gustu.

Bożonarodzeniowe drzewko jak z katalogu. Jakie bombki choinkowe i ozdoby świąteczne wybrać?

Za najważniejszy symbol Bożego Narodzenia z pewnością możemy uznać choinkę. Ponieważ często to właśnie ona dominuje we wnętrzu - w salonie czy jadalni - to właśnie ozdoby choinkowe determinują panujący w domu czy mieszkaniu trend. O jakie elementy warto zadbać, by drzewko prezentowało się efektownie? Wskazujemy kilka możliwych ścieżek.

  • Szklane bombki choinkowe

Szklane bombki zaliczają się do ozdób, które nie wychodzą z mody. Każdego roku pojawiają się nowe kolory i sposoby dekorowania (z kilkoma sugestiami zapoznasz się w poniższym tekście), jednak istnieje także ponadczasowe wzornictwo. Do tej grupy zaliczają się jednolite, gładkie ozdoby lub bombki ręcznie malowane. Jeśli dom zamieszkują małe dzieci lub zwierzęta, rozważ zakup bombek nietłukących.

  • Figurki na choinkę

To szczególny rodzaj ozdób, dzięki którym drzewko prezentuje się naprawdę magicznie. Warto zwrócić uwagę na delikatne wróżki, eteryczne baletnice lub ponadczasowego dziadka do orzechów. Takie dekoracje idealnie sprawdzą się również w pokoju dziecka.

  • Cukierkowe szaleństwo

Moda na jadalne ozdoby choinkowe święciła triumfy kilka lat temu. Obecnie powraca do łask, choć w nieco odświeżonej wersji. Podążając w tę stronę, wybieraj ozdoby i produkty o efektownym wzornictwie, na przykład długie cukierki, czekoladowe figurki w kształcie choinki lub Mikołaja. Chcąc zachować spójność, skupiaj się na określonej kolorystyce.

Koncepcja dekoracji mieszkania

Świąteczne ozdoby to nie tylko ozdoby choinkowe. Jeśli chcesz, aby twoje mieszkanie prezentowało się efektownie, zadbaj również o inne detale. Dobrym pomysłem jest dekoracja stołu na święta, a także rozmieszczone w różnych strefach domu stroiki, zawieszki czy girlandy.

Bardzo ciekawym trendem w tym roku są leśne inspiracje. Wielu producentów oferuje ozdoby odwołujące się do motywów naturalnych, a zatem bombki w kształcie orzechów, liści czy leśnych zwierzątek. Jeśli dodatkowo postawisz na ciepłe jesienne kolory, twoje wnętrza będą zapraszały przytulnością niczym kojąca wiejska chatka. Całość możesz uzupełnić pozostającymi w klimacie eko drewnianymi figurkami oraz dekoracjami samodzielnie przygotowanymi przez dzieci ze skarbów znalezionych na spacerze.

Oczywiście, to nie jedyna opcja dekoracji. Jeśli szukasz bardziej uniwersalnych ścieżek, zwróć uwagę na klasyczne formy w kolorze złota, bieli, różu, burgundu. Miłośnikom oryginalności z pewnością spodobają się kolekcje typu pawie oko.

Kolory Bożego Narodzenia

Po jakie kolory warto sięgać, dekorując mieszkanie na święta? Od wielu lat na czasie pozostaje klasyka: granatowy, czerwony, złoty, a także biel i butelkowa zieleń. W tym sezonie obserwujemy wielki powrót pasteli. Efekt romantycznych świąt zapewnią ci róże, błękity, brzoskwinie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena