Choinki żywe stanowią niezwykle ważny element świąt Bożego Narodzenia. Z każdym rokiem zainteresowanie nimi wzrasta. Nic dziwnego, żywe choinki świąteczne nie tylko doskonale się prezentują, ale również pięknie pachną, tworząc tym samym wyjątkowy, świąteczny klimat. 

Data dodania: 2021-08-16

Wyświetleń: 513

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najwyższej jakości żywe choinki

Dodatkowo tego rodzaju drzewka, które dostępne są w doniczkach, cechują się bardzo dużą trwałością i świetnie sprawdzają się do późniejszego posadzenia w ogrodzie. Jakie choinki można nabyć i dlaczego są lepsze niż sztuczne drzewko? Gdzie nabyć wysokiej jakości żywą choinkę?

Żywe choinki świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym pojawiają się prezenty świąteczne i pachnące choinki, na których wiszą bombki. Wszystko to tworzy wyjątkowy nastrój i pozwala na cieszenie się chwilami spędzonymi w rodzinnym gronie. W przeszłości często wykorzystywanym elementem była sztuczna choinka. Nie jest to jednak rozwiązanie, które dostarcza tylu zalet co jej żywy odpowiednik. Choinki żywe dostarczają wspaniałych doznań zapachowych, a  także ulegają biodegradacji, dzięki czemu są bardziej ekologiczne od sztucznych. Drzewko hodowane w pojemniku można również posadzić w ogrodzie lub w pobliżu domu. Jeśli się odpowiednio przyjmie, będzie można cieszyć się jego obecnością przez kolejne lata.

Choinki żywe powinny być nabywane w sprawdzonych miejscach. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje bowiem ich pewne pochodzenie oraz wysoką jakość. Uważać trzeba przede wszystkim na sezonowe punkty sprzedaży. Często bowiem są to drzewka wykopywane z gruntu przed samymi świętami i umieszczane w doniczkach. Ich trwałość jest bardzo niewielka, nie przyjmą się również po posadzeniu w ogrodzie. Podobnie sytuacja wygląda w marketach oraz sklepach budowlanych. Pomimo atrakcyjnych cen nie zawsze rozwiązanie okazuje się korzystne. Najlepiej w tym przypadku udać się więc do dobrej szkółki lub plantację.

Zakup żywych choinek tylko w sprawdzonych miejscach

Plantacja choinek Orfo istnieje na rynku od wielu lat. Na plantacji znaleźć można szeroką ofertę, w skład której wchodzi jodła kaukaska, świerk pospolity, świerk kłujący. Nabyć można także sadzonki jodły, jodły kaukaskiej, świerków, sosny i thuji. Choinki charakteryzują się bardzo wysoką jakością, pięknym zapachem i żywym, zielonym kolorem. Powstają one ze starannie wyselekcjonowanych przez specjalistów nasion. Dzięki temu nie gubią one igieł i zachowują swoje walory przez długi okres czasu. Zakup żywej choinki w tym miejscu z całą pewnością będzie opłacalną inwestycją.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena