Jak zorganizować pogrzeb? To pytanie, które zadają sobie osoby dopiero w momencie, kiedy ich bliski odejdzie. Właśnie wtedy wiele osób uświadamia sobie, że nie wie, w jaki sposób zająć się formalnościami oraz jak pożegnać drugiego człowieka zgodnie z jego ostatnią wolą.

Data dodania: 2022-06-24

Wyświetleń: 399

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Uroczystość pogrzebowa o osobistym charakterze - jak zorganizować ostatnie pożegnanie?

Każdy człowiek był inny. Inne upodobania, poglądy, pasje. Dlatego ważne jest, aby również w dniu pogrzebu zorganizować pożegnanie w sposób osobisty. Pracownicy zakładu pogrzebowego Heron w dzielnicy Wola w Warszawie zajmą się wszystkimi kwestiami formalnymi i pomogą w organizacji pogrzebu, którego przebieg będzie bardzo osobisty. Jak zorganizować taki pogrzeb? 

W biurze zakładu pogrzebowego Heron pracownicy zadadzą kilka pytań, które zostaną zrealizowane w dniu pogrzebu. 

Pogrzeb świecki czy wyznaniowy?

Nie każda osoba za życia utożsamiała się z daną wiarą. Inni natomiast całe życie oddawali wierze i życiu zgodnie z doktrynami danej religii. Dlatego bardzo ważne jest, aby w dniu pogrzebu zorganizować pogrzeb zgodny z przekonaniami drugiego człowieka. Zakład pogrzebowy Heron współpracuje z doświadczonymi mistrzami ceremonii, którzy w sposób godny przeprowadzą uroczystość żałobną, a w swojej przemowie skupią się na życiu, jakie wiódł drugi człowiek. W przypadku pogrzebów wyznaniowych każda uroczystość żałobna zostanie zorganizowana zgodnie z obrzędami i tradycją danej religii. Pracownicy zakładu pogrzebowego w Woli przewiozą trumnę lub urnę do kościoła, a następnie zorganizują kondukt na cmentarz. 

Pogrzeb urny czy z trumną? 

W Polsce obowiązują dwie formy pochówku. Pogrzeb z trumną, zwanym również pogrzebem tradycyjnym to uroczystość najczęściej wybierana. Jednak z roku na rok widać większy wzrost również pogrzebów urnowych. Coraz więcej osób już za życia deklaruje, w jaki sposób chce być pochowana. W zakładzie pogrzebowym Heron pracownicy mają doświadczenie w organizacji każdego pogrzebu. Jeśli zmarły za życia nie wyraził swojej woli, co do pogrzebu, rodzina może mierzyć się z pewnymi wątpliwościami. Pracownik zakładu odpowie na wszystkie pytania i pomoże podjąć najodpowiedniejszą decyzję. 

Oprawa pogrzebu 

Oprawa pogrzebu to dodatkowe usługi pogrzebowe, które mają ogromny wpływ na sposób, w jaki odbędzie się pożegnanie. To właśnie one w sposób najodpowiedniejszy pokazują upodobania Zmarłego. Muzyka może być zagrana na żywo lub odtworzona ze sprzętu nagłaśniającego. W repertuarze firmy Heron dostępny jest szereg utworów żałobnych zarówno świeckich, jak i wyznaniowych. Na życzenie rodziny może też zostać zagrana ulubiona piosenka lub utwór zmarłego. 

Drugim elementem oprawy są kwiaty. Zakład pogrzebowy Heron przygotowuje wieńce i wiązanki zgodnie z zasadami florystyki pogrzebowej. Wieńce tworzone są na planie koła, serca lub łezki na zielonym podkładzie, lub stworzone z samych róż. 

Nie tylko wieńce, rodzaj i charakter pogrzebu sprawiają, że pogrzeb zyskuje na osobistym charakterze. Mowa pogrzebowa przygotowana przez najbliższą rodzinę to zawsze największy akt miłości i wyrazu uczuć względem drugiego człowieka. Mowę pogrzebową może odczytać krewny lub poprosić o to mistrza ceremonii, lub księdza. 

Pracownicy zakładu pogrzebowego w Warszawie wsłuchują się w oczekiwania bliskich Zmarłego i zorganizują ostatnie pożegnanie zgodne z ich wolą.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena