Jeżeli organizujesz przyjęcie komunijne, to na pewno wiesz już, że to nie tylko wydarzenie ważne pod względem duchowym, ale i spore przedsięwzięcie pod kątem organizacji. Do komunii przygotowują się wszyscy – zarówno przystępujące do niej dzieci, jak i wyprawiający imprezę rodzice, a także zaproszeni goście. Wśród tych ostatnich są tacy, których obecność w życiu dziecka jest szczególnie ważna, czyli chrzestni i dziadkowie. 

Data dodania: 2023-04-03

Wyświetleń: 1132

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Komunijne podziękowania dla chrzestnych i dziadków – jakie wybrać i dlaczego warto je przygotować?

Coraz popularniejszym zwyczajem jest wręczanie im specjalnych podziękowań – w dzisiejszym artykule podpowiemy Ci więc, jakie podziękowania komunijne warto wybrać dla chrzestnych i dziadków.

Podziękowania komunijne dla chrzestnych i dziadków – dlaczego warto je przygotować?

Chrzestni i dziadkowie to zwykle najważniejsze – zaraz po rodzicach – osoby w życiu dziecka, które aktywnie uczestniczą w jego życiu już od najmłodszych lat. Niestety na co dzień często nie ma czasu na to, żeby odpowiednio podziękować im za wsparcie i włożony w wychowanie pociechy trud. Komunia jest zatem doskonałą ku temu okazją. Podziękowania komunijne dla chrzestnych i dziadków z pewnością wywołają na ich twarzach uśmiech, a może nawet łezkę wzruszenia. Pokażą im również to, jacy są ważni i potrzebni – taka świadomość na pewno ich rozczuli.

Jak powinny wyglądać podziękowania dla chrzestnych i dziadków?

Oczywiście sposób, w jaki podziękujesz bliskim, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie – warto jednak postawić na sprawdzone rozwiązania, które nieco Ci to ułatwią. Do bardzo chętnie wybieranych podziękowań dla dziadków i chrzestnych należą pamiątkowe pudełka, takie jak te dostępne np. w e-sklepie PS Dziękuję – https://psdziekuje.pl/podziekowania-prezenty-upominki-komunia-dla-dziadkow-i-chrzestnych. To drewniane skrzyneczki ze słodką zawartością w postaci czekoladek lub miodu. Na pudełkach może znaleźć się też spersonalizowana dedykacja. Jej treść możesz stworzyć samodzielnie lub zaprosić do tego procesu przystępujące do komunii dziecko – gorąco do tego zachęcamy, bo to doskonały sposób na to, by pokazać młodemu człowiekowi, jak ważne jest pielęgnowanie relacji z bliskimi.

Pamiątkowe skrzyneczki ozdobione ciepłymi słowami podziękowań na pewno zrobią na obdarowanych duże wrażenie. Co więcej, po uroczystości staną się uroczą pamiątką, do której chrzestni i dziadkowie przez lata będą wracać z sentymentem.

Wręczenie podziękowań komunijnych chrzestnym i dziadkom to drobny gest, ale nikogo chyba nie trzeba przekonywać o tym, że drobne gesty potrafią mieć naprawdę duże znaczenie. Ceny tego rodzaju upominków nie są zwykle wygórowane, a wszystko możesz załatwić online, dlatego z pewnością jest to opcja, którą warto wcielić w życie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena