Koniec wakacji to jeden z najmniej oczekiwanych okresów w roku. Możemy więc albo załamać ręce i tęsknić za latem albo stać się kreatywni i wymyślić sposoby na to, by oszukać czas. My wybieramy to drugie! Znaleźliśmy kilka ciekawych sposobów na to by w tym roku zabrać wakacyjny klimat do naszych domów i jeszcze długo cieszyć się pięknem letniego nastroju.

Data dodania: 2021-09-07

Wyświetleń: 420

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Żywe kwiaty są piękne, ale mają to do siebie, że bardzo szybko więdną. Dzisiaj przygotowaliśmy więc propozycje, które zabiorą lato do naszych domów na całą jesień i zimę: dekoracje wykonane z kwiatów sztucznych.

  • Żółte kwiaty i dekoracje

Nic bardziej nie kojarzy się z latem niż słonecznie żółte płatki kwiatów. Te piękne i radosne ozdoby jak żadne inne wnoszą do wnętrz wakacyjny nastrój. Pojedyncze gałązki i wykonane z nich bukiety sprawdzą się w każdym miejscu - mogą to być m.in. sztuczne słoneczniki, żonkile czy mieczyki. Niezależnie od stylu wystroju możemy dopasować do niego różnorodne żółte ozdoby. Pięknie prezentują się m.in. pojedyncze gałązki w szklanej butelce, bukiety w wiaderku lub boxie, klasyczne kompozycje w donicach, gałązki zawieszone pod sufitem czy żółte wieńce na drzwi. Trwałe sztuczne kwiaty są dostępne przez cały rok, wybór jest więc bardzo szeroki.

  • Zielone kompozycje roślinne

Zielone sztuczne rośliny to kolejna bardzo uniwersalna ozdoba, która wniesie przyjemny nastrój wakacji do naszych domów. Soczysta zieleń traw, liści czy pnączy sprawdzi się w każdym wnętrzu. Kilka pomysłów na kompozycje to m.in. zielony obraz wykonany z mieszanki różnych sztucznych roślin albo wiszących pnączy, bukiet liści monstery w białym wazonie, trawa w donicy czy wieniec wykonany z gałązek roślinnych i dekoracyjnych. Każda z tych dekoracji wniesie do wnętrz lekkość i urok letnich wieczorów, całkowicie odmieniając klimat domu.

  • Wielokolorowe aranżacje

Kolejna propozycja z wydźwiękiem lata to wielokolorowa aranżacja, która kojarzy się z długimi dniami w środku wakacji, odpoczynkiem i urlopem. To trochę jak przeniesienie pod dach ogrodu naszej babci, gdzie kwitną dalie, słoneczniki i surfinie. Tworząc te wspaniałe aranżacje połączmy wszystkie nasze ulubione kwiaty dobierając każdy z nich w innej, pięknej wariacji kolorystycznej. Zaletą sztucznych okazów jest to, że są dostępne w wielu różnorodnych barwach, rozmiarach i wariantach. Można z nich stworzyć prawdziwą dekorację marzeń. Polecamy m.in. kwietnik w drewnianej oprawie, okazały bukiet do salonu czy kwiatowy obraz na ścianę.

  • Kwiatowe motywy

Nasza ostatnia propozycja trochę odbiega od motywu sztucznych roślin, ale idealnie się z nim komponuje. Żeby dopełnić wakacyjny klimat dekorowanych wnętrz do wcześniej powstałych aranżacji dobierzmy dekoracje z motywem kwiatowym. W salonie sprawdzi się na przykład zasłonka z kwiatkami czy kwiatowy dywan. Do pokoju polecamy lampę z abażurem w kształcie kwiatów i plakat z rysunkiem kwiatu. W kuchni nie może zabraknąć obrazu, na którym pyszni się soczyście żółty słonecznik. Tak wykończony wystrój przynosi na myśl ciepłe, wakacyjne dni.


Wakacje się skończyły, ale to nie znaczy, że mamy ze smutkiem myśleć o jesieni. Przenieśmy letnią radość pod nasz dach i cieszmy się jej wspaniałym nastrojem jeszcze przez długi czas.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena