Dom to miejsce, w którym spędzamy dużą część swojego życia. Dlatego tak ważne jest byśmy czuli się w nim dobrze. By inspirował nas do nowych wyzwań, ułatwiał odpoczynek i tchnął atmosferą bliskości. Jak to osiągnąć? Odczarowując swój dom od nudy!

Data dodania: 2021-09-23

Wyświetleń: 577

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odczaruj swój dom od nudy

Wnętrza tchnące nudą nie zachęcają do przebywania w nich, prawda? Co jednak zrobić w sytuacji kiedy nie mamy chęci, możliwości czy czasu na remont? Zapytani odpowiadamy, że nasz dom jest funkcjonalny, a meble kupiliśmy przecież nie tak dawno temu. Teoretycznie mamy to, czego potrzebujemy, ale wciąż czegoś nam brakuje. Jak odmienić nastrój domu bez większych nakładów finanasowych i dużej ilości czasu? Mamy kilka propozycji!

Roślinne dodatki

Pierwszą z naszych propozycji jest roślinny dodatek. Co może nim być? Niemalże wszystko. My polecamy kompozycje i ozdoby wykonane ze sztucznych roślin. Dzięki nim wprowadzimy do naszych wnętrz szczyptę koloru, natury i radosnego uroku. Przykładem takich form może być obraz wykonany z liści, pnączy i gałązek. Zawieszony nad kominkiem, na ścianie w przedpokoju czy w salonie będzie prezentował się doskonale. Inną propozycją jest gałązka lub bukiet dekoracyjnych gałązek zawieszone nad blatem w kuchni, stołem w jadalni czy na żyrandolu w sypialni. Jeśli mamy dużo wolnej przestrzeni na ścianie, okazały liść będący tłem dla zegara, termometru czy innych akcentów wystroju okaże się ciekawym dodatkiem. Kilka identycznych okazów zawieszonych w różnych częściach domu stworzy temat przewodni, który sprawi, że poczujemy się w nim jeszcze przyjemniej.

Kwiatowe dekoracje

Kwiaty - klasyczny dodatek do wystroju wnętrz. Jakie ozdoby wybrać by na swój niepowtarzalny sposób odczarowały nudę panującą w naszym domu? Mamy kilka ciekawych propozycji. Dekoracją idealną do wystroju salonu będzie dodatek na ławę czy stolik kawowy. Jest nim główka kalii w kieliszku wypełnionym wodą. Podobnym pomysłem jest sztuczna gałązka kwiatowa w butelce po coli, eliksirze miłości czy innym ulubionym napoju. Drobiazg, ale dodaje wnętrzom szczypty magii.

Nietuzinkowe obrazy

Kolejna kategoria doskonale komponuje się z dwiema poprzednimi. Są to nietuzinkowe obrazy, których nie da się przeoczyć po wejściu do pomieszczenia. Może to być mapa całego świata, na której zaznaczone są miejsca, które rodzina już zwiedziła, a także te, które chciałaby dopiero zobaczyć. Do salonu polecamy kolekcję obrazków kaskadowych o treści, która zainspiruje do działania, będąc idealnie dobrana do mieszkańców domu. W takim pakiecie możemy umieścić niemal wszystko. Od ulubionych cytatów, poprzez karykatury, aż po symbole naszych wartości i przekonań.

Humorystyczne akcenty

Żarty zrozumiałe tylko dla członków rodziny zawieszone na ścianie? Śmieszne figurki na komodzie? A może zegar z zabawnym napisem? Szczypta humoru to coś, co sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jeden niewielki dodatek sprawi, że zarówno my, jak i nasi goście poczują się dobrze w naszym wnętrzu, uśmiechając się przy tym wesoło.

Co odczaruje nudę szybciej i łatwiej niż zmiana? Wszystkie propozycje, które przedstawiliśmy powyżej to łatwy i szybki sposób na to, by zmienić atmosferę każdego wnętrza. Kilka takich dodatków, zmiana pozycji mebli i zasłonki w nowych kolorach potrafią czynić cuda!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena