Kwiaty doniczkowe kwitnące bez wątpienia mają mnóstwo zalet. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się kilka roślin kwitnących, czujemy się o wiele bardziej pozytywnie. Wszelkiego rodzaju roślinność ma działanie uspokajające dzięki soczystemu zielonemu kolorowi. Oprócz tego, rośliny wpływają pozytywnie na powietrze w pomieszczeniach i są estetycznym, naturalnym wyrazistym akcentem o celu dekoracyjnym. 

Data dodania: 2022-02-08

Wyświetleń: 473

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak dbać o rośliny kwitnące?

Zbliża się wiosenna pora - czas wzmożonej pielęgnacji roślin, czy konieczne przesadzanie roślin. Warto wówczas zadbać nie tylko o te, które znajdują się w ogrodzie, ale również w naszym domowym zaciszu. Zimą pewnie wykorzystujesz do ochrony delikatniejszych egzemplarzy plandeki ogrodowe - już niedługo przyjdzie pora, aby je zdjąć i zadbać o piękno kwiatów.

Jak zadbać o rośliny doniczkowe?

Jak zatroszczyć się o rośliny doniczkowe, aby te przez okrągłe 365 dni cieszyły nasze oczy przepięknymi widokami, a oprócz tego bezproblemowo i zdrowo rosły? W sklepach ogrodniczych można znaleźć cały szereg różnego rodzaju roślin doniczkowych, zatem ciężko jest wskazać ogólne zasady, które będą pasować do każdej z nich. Możesz w końcu zająć się hodowlą roślin o ozdobnych liściach, kaktusów, sukulentów, roślin kwitnących, storczyków czy hodować rośliny tropikalne. W poniższym akapicie postaramy się jednak przekazać kilka najważniejszych zasad. Pamiętajmy jednak o tym, co najistotniejsze i przed zakupem zawsze sprawdźmy, czy panujące w ogrodzie czy domu warunki będą sprzyjające dla danej rośliny.

Jak dbać o rośliny kwitnące?

Rośliny doniczkowe kwitnące zaliczają się do gatunków, których cechą wyróżniającą są piękne kwiaty. Do tej kategorii zaliczają się na przykład: storczyk, anturium, skrzydłokwiat czy fiołek afrykański. 

Rośliny doniczkowe kwitnące lubią stanowiska, które są dosyć słoneczne, jednak przy tym nie upalne, ani bardzo ciepłe - w takich warunkach mogą przekwitać zbyt szybko. Doskonale za to rozwijają się także w temperaturze pokojowej. Tego rodzaju gatunki roślin zdecydowanie nie lubią przenoszenia - jeśli będzie ono zbyt częste, zaczną zrzucać kwiaty. Poza tym, nie lubią również przeciągów oraz chłodnego powiewu, zatem warto zadbać o to, aby stanęły na dłużej w odpowiednim miejscu. Zwłaszcza w okresie kwitnienia, wymagają wspomagania nawozami charakteryzującymi się zwiększoną zawartością potasu oraz fosforu (na przykład: nawóz do pelargonii). Dodawanie nawozu do gleby powinniśmy rozpocząć wczesną wiosną i kontynuować aż do momentu, kiedy kwiaty przestaną kwitnąć. Nie możemy zapomnieć także o tym, jak ważne jest częste zraszanie liści.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena