Bal maturalny, to wieczór, który zapada w pamięci każdego na długie lata, a czasami na zawsze. Nie bez powodu. Jest to wyjątkowa noc, którą często planujemy już od początków naszych kroków postawionych w liceum. Marzy nam się piękny bal, w cudownej sukni bądź bardzo szykownym garniturze...

Data dodania: 2019-11-12

Wyświetleń: 564

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 elementów wymarzonej studniówki, półmetku czy balu magistra!

...i wiele godzin przetańczonych na parkiecie z przyjaciółmi. Kiedy przychodzi czas organizacji, rzeczy na głowie jest całe mnóstwo, wszystko powinno zostać dokładnie zaplanowane, począwszy od pierwszego tańca, którym tradycyjnie jest polonez. Sala, muzyka, miejsce do tańca, kuchnia, a przecież doświadczenia nam zazwyczaj brak. Rozwiązanie sytuacji może być bardzo proste, wystarczy tylko, że znajdziemy restaurację, która dobrze zna się na rzeczy. A więc pierwszym na co należy zwrócić uwagę przy wyborze sali na studniówkę jest:

        1. Doświadcznie managerów

Jeśli zespół jest doświadczony połowa sukcesu za Tobą. To świadczy o tym, że dobrze wychodzi im to co robią, więc ludzie to „kupują”. W takim przypadku możesz liczyć na całą masę inspiracji. Oczywiście nie sugeruj się tylko ich słowem. Koniecznie poszukaj zdjęć z zeszłorocznych studniówek, bądź tego typu imprez (półmetek, bal magistra czy inżyniera).

         2. Zwróć uwagę na kuchnię

Nie od dziś wiadomo, że zła kuchnia może zepsuć wszystko. Poszperaj w internecie, poszukaj trochę opinii i przejrzyj stronę restauracji, którą wybierzesz. Jeśli tutaj też znajdziesz zdjęcia pokazujące potrawy – jesteś coraz bliżej celu. Dobre restauracje chwalą się swoimi daniami.

         3. Dopasuj salę do liczby osób

Przede wszystkich na długo przed organizacją balu studniówkowego, niech każda klasa zrobi wstępne listy, ile osób się deklaruje pójść i oczywiście ile jest przewidzianych osób towarzyszących. Na koniec policz nauczycieli i szukaj restauracji na właśnie taką liczbę. Pamiętaj: zawsze lepiej, żeby była nadwyżka miejsc, aniżeli ludzi. Jednakże nie decyduj się na zbyt duże salę. Może spowodować to mniejszą integrację lub jej brak.

         4. Musi być parkiet

Raczej nie trzeba za dużo tu wyjaśniać. Tak jak koniecznie jest miejsce, gdzie zatańczycie poloneza, tak potrzeba go też do późniejszych tańców, bez których nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tej nocy.

         5. DJ /orkiestra

Wybieraj raczej to pierwsze. Fajnie, jeśli lokal, w których organizujesz studniówkę ma sprawdzonego DJa. Sprawdzona osoba to wielki plus, wtedy wiesz, że nie zawiedzie muzyka i co równie ważne – przerwy nie będą trwały całe godziny.

Przeanalizuj wszystko i zabierz się do organizacji swojej pięknej studniówki na spokojnie.

Powodzenia!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena