Dzięki położeniu w rozlewiskach Łaby, Hamburg nazywany jest Wenecją Północy. Jego sercem jest wielki port, do którego przybijają statki z całego świata. 

Data dodania: 2014-12-02

Wyświetleń: 1429

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najlepszym terminem na zwiedzanie tego niemieckiego miasta jest maj, bowiem właśnie wtedy odbywa się Hafengeburtstag – hamburskie święto portu i jego urodziny. To największa wiosenna impreza w mieście, która przyciąga zarówno mieszkańców jak i tysiące turystów. Impreza często pokrywa się z trwającym w Polsce długim weekendem majowym, bowiem odbywa się w pierwszym tygodniu maja od piątku do niedzieli, dlatego do idealna okazja by zrobić sobie krótkie niemieckie wczasy. Hamburg wtedy pęka w szwach, szczególnie tłumnie jest w porcie na Łabie. Znajdziemy tutaj stragany z przekąskami i pamiątkami, oraz sceny, na który grają zespoły muzyczne. W porcie największa atrakcją jest parada statków i żaglowców. Bywa ich nawet ponad 300 z całego świata. Majestatycznie przepływające jednostki przypominają balet statków na wodzie. Są wśród nich wycieczkowe liniowce, okręty wojenne i wielkie omasztowane żaglowce. W paradzie bierze udział także polski Dar Młodzieży. Jednostki podczas święta udostępnione są dla zwiedzających. Port można zwiedzać także z pokładu promu.

Centrum Hamburga leży nad kanałami, dzięki którym miasto kiedyś nazwano „Wenecją Północy”. Spacerując, co chwilę przechodzi się przez kładkę lub most, co urozmaica zwiedzanie. Atrakcją miasta jest również 150 metrowa platforma widokowa na wieży kościoła St. Nikolai. Widok całego Hamburga potrafi oszołomić. Z góry doskonale widać ratusz, a za nim jeziora miejskie, na lewo od ratusza znajduje się czerwony ciąg budynków – czyli starych spichlerzy. W dzielnicy spichlerzy znajduje się m.in. Miniatur Wonderland, jest to największa makieta świata w miniaturze, na której jeżdżą samochody, pływają statki a nawet zapada noc i wstaje dzień.

Wielu turystów można także spotkać na Reeperbahn, głównej ulicy dzielnicy Sankt Pauli. U wylotu uliczki Grosse Freiheit znajduje się plac Beatlesów. Otoczony drzewami skwer ma kształt płyty gramofonowej, na której ustawione są sylwetki słynnych muzyków z Liverpoolu. Zwiedzić warto również dzielnicę o nazwie Altona, gdzie wznosi się hala targowa, słynąca z aukcji ryb i owoców morza.

Do Hamburga możemy dojechać samochodem, oczywiście możemy pokusić się również o lot z tanimi liniami lotniczymi lub Lufthansą. W czasie Hafengeburtstag cena najtańszego noclegu ze śniadaniem w hotelu trzygwiazdkowym to koszt ok. 45 euro od osoby. Po Hamburgu możemy jeździć metrem, kolejami podmiejskimi, autobusami. Można też korzystać z promów. Najwygodniej kupić karty okresowe np. 3 dniowe w cenie 23 euro.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena