Żyjemy w pędzącym, stresującym i stawiającym przed nami coraz więcej oczekiwań świecie. Wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia, co w połączeniu z codziennym napięciem stanowi mieszankę wybuchową dla naszego organizmu. Zobacz, jakie korzyści da Ci włączenie do swoich nawyków biegania. 

Data dodania: 2020-11-27

Wyświetleń: 609

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Poznaj 5 powodów, dla których warto rozpocząć bieganie

Powód 1: walka ze stresem i napięciem

Bieganie pozwala poradzić sobie z codzienną dawką stresu. Rozładowuje napięcie, uwalnia od złych emocji i pozwala się rozluźnić. Bycie z samym sobą przez dłuższą chwilę pozwala się wyciszyć i wsłuchać we własne potrzeby, a także zauważyć sprawy zdrowotne, nad którymi warto popracować. Zainwestuj w dobre słuchawki, aby móc odciąć się od hałasu otoczenia i skupić na właściwym treningu. Przydadzą Ci się również odżywki białkowe i suplementy diety, dostępne w sklepie internetowym https://www.budujmase.pl/sklep/.

Powód 2: poprawa kondycji

Jeśli za kilka tygodni czeka Cię wymagająca wędrówka po górach, wcześniej się do niej odpowiednio przygotuj. W sytuacji, gdy na co dzień wykonujesz pracę siedzącą przed komputerem, dużo jeździsz samochodem i masz bardzo mało ruchu, już po dniu wędrówki Twoje mięśnie mogą odmówić posłuszeństwa. Zakwasy na drugi dzień zniweczą Twoje ambitne plany, a tego przecież nie chcesz. Regularne bieganie, czy to w terenie otwartym, czy na bieżni, poprawia kondycję, zwiększa wytrzymałość i wydolność organizmu, dotlenia komórki i czyni Cię sprawniejszym. 

Powód 3: ładna sylwetka 

Bieganie pozwala wyrzeźbić łydki, uda i pośladki. Świetnie radzi sobie również z oponką na brzuchu. Wzmacnia też mięśnie kręgosłupa. Regularny trening pozwala zmniejszyć obwód w talii i w pasie, a także wizualnie wyszczuplić sylwetkę. To również realny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów oraz zwiększenie napięcia i ujędrnienia skóry. Szacunkowy poziom spalania kalorii w ciągu godziny intensywnego biegania wynosi nawet 500 kcal. 

Powód 4: możliwość poznania otoczenia

Wbrew pozorom wiele osób wcale nie zna tak dobrze najbliższej okolicy, w której mieszka. Można odkryć ją na nowo, wydeptując każdą jej ścieżkę po swojemu i we własnym tempie. To ciekawy sposób spędzania wolnego czasu w aktywnej formie. 

Powód 5: stosunkowo niedrogi sport

O ile nie będziesz inwestował w bardzo drogie buty do biegania i designerski strój, za to skupisz się na zakupie porządnej pary, która ograniczy ryzyko kontuzji na wejście w tę dziedzinę nie wydasz zbyt wiele. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, gdyż bieganie w terenie zapewni Ci optymalne warunki do zwiększania wydolności organizmu. Wymówką nie będzie też koszt opłacenia karnetu lub dopasowania się do godzin otwarcia siłowni. A jeśli już bardzo już chcesz ćwiczyć bez wychodzenia z domu, najprostsze modele bieżni też nie zrujnują Twojego portfela. 

Podsumowując, bieganie to dyscyplina sportu, która w wydaniu amatorskim nie wiąże się z dużymi barierami wejścia. Nie wymaga drogiego sprzętu ani specjalnego sprzętu. Warto spróbować swoich sił i sprawdzić, jakie pozytywne zmiany bieganie wprowadzi do Twojego życia. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena