Porcelana kojarzy się zwykle z drogocenną zastawą stołową używaną podczas uroczystych kolacji. Jednak ceramika posiada również mniej sztampowe zastosowanie, na co wskazuje coraz większa popularność dziecięcej porcelany.

Data dodania: 2016-05-17

Wyświetleń: 742

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Porcelana dla dzieci. Czym się kierować przy wyborze?

Porcelana dla dzieci

Dziecięca porcelana to kolorowe talerzyki i półmiski ozdobione serduszkami, kwiatkami, zwierzątkami i innymi bajecznymi wzorkami. Widniejące na nich kolory i motywy ucieszą oko i zwrócą uwagę każdego brzdąca. Dziecięca porcelana jest nie tylko estetyczna, ale również praktyczna. Specjalnie wzmacniana okazuje się solidna i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Rodzice często mają problem z nakarmieniem swoich dzieci, gdyż małe niejadki są kapryśne i nie chcą jeść. Porcelanowe talerzyki i półmiski dla dzieci przykuwają uwagę i sprawiają, że spożywanie posiłku staje się formą zabawy. Jednak by porcelana mogła spełniać swoje zadanie musi być odpowiednio dobrana.

Dobór porcelany dla dziecka

Wybierając dziecięcą porcelaną trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym jest wiek dziecka. Porcelanowa zastawa nie jest przeznaczona dla niemowląt, lecz nieco starszych dzieci. Maluchów i brzdąców, które rozpoznają już kolory, zwierzątka, postacie i inne zdobienia. Kolorowe talerzyki i półmiski będą postrzegane jako forma intrygującej zabawki.

Istotna jest również kolorystyka i wzornictwo. Dziewczynki są z reguły spokojniejsze i bardziej eleganckie. Ich uwagę przykuwają kolorowe talerzyki ze wzorkami w postaci konika, księżniczki, słoneczka i kwiatka. Mali chłopcy to zwykle łobuziaki i wiercipięty. Zafascynowani sportem zainteresują się porcelaną w żywych kolorach i wzorkami w postaci sportowców i bohaterów z kreskówek.

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest jakość porcelany. Przed zakupem talerzyków i miseczek należy dokładnie zapoznać się z etykietą i marką producenta. Podróbki porcelanowej zastawy mogą być źródłem związków chemicznych, bardzo szkodliwych dla organizmu dziecka.

Producenci porcelany coraz częściej produkują dziecięcą zastawę. Kolorowe talerzyki i półmiski ozdobione różnymi wzorkami, są nie tylko eleganckie ale również praktyczne. Najwyżej jakości dziecięca porcelana dostępna jest w sklepie internetowym Porcelana24.

Licencja: Creative Commons