Pierwsza komunia święta to wielkie wydarzenie nie tylko dla dziecka ale i dla całej rodziny. W tym artykule prezentujemy kilka pomocnych wskazówek na temat zakupu komunijnego roweru, aby sprawić dziecku jak największą przyjemność i zadbać o jego bezpieczeństwo.

Data dodania: 2016-03-30

Wyświetleń: 1497

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać rower na komunię

Wraz z nadejściem wiosny i budzącą się do życia przyrodą, wielkimi krokami zbliża się także wydarzenie od dawna wyczekiwane przez wszystkie dzieci wychowywane w rodzinach chrześcijańskich. Tym wydarzeniem jest oczywiście pierwsza komunia święta, która w Polsce nierozerwalnie kojarzona jest również z organizowaniem specjalnej uroczystości rodzinnej i obdarowywania dziecka rozmaitymi upominkami.

 

Jednym z najpopularniejszych podarków, który stał się już niemal kanonem komunii w Polsce jest niewątpliwie rower górski. Warto zatem przed dokonaniem wyboru i zakupem roweru zapoznać się z kilkoma podstawowymi wskazówkami na temat rowerów dla dzieci aby mieć pewność, że nasz prezent okaże się nie tylko sprawny i bezpieczny, ale spełni także oczekiwania młodego rowerzysty.

 

Przed zakupem roweru warto zatem dyskretnie podpytać i poznać oczekiwania dziecka, bowiem zarówno kształt ramy czy kolor roweru w oczach dziesięciolatka mogą stanowić wyznacznik tego czy prezent sprawi mu przyjemność czy nie.

 

W pierwszej kolejności warto zawsze zastanowić się nad samym rodzajem roweru, czy ma to być typowy „góral” - ten typ jest dobrym wyborem dla chłopców, czy może zdecydować się na rower w stylistyce zbliżonej do rowerów miejskich lub trekkingowych. Przy wyborze roweru musimy także pamiętać o właściwym doborze ramy do płci. Rowery dla chłopców i dziewczynek różnią się od siebie konstrukcją i stylem, więc wielkim błędem byłoby podarowanie chłopcu roweru przeznaczonego dla dziewczynki i odwrotnie.

 

Rowery dla dzieci w wieku komunijnym bardzo często są niemalże odwzorowanymi kopiami rowerów dla dorosłych, zatem ich osprzęt jest bardzo podobny, jednak nie identyczny. Rowery takie posiadają więc często amortyzatory kół i siodełek, profesjonalne przerzutki i sprawne hamulce typu V-break. Często do zestawu dorzucane są błotniki, dzwonek czy oświetlenie zatem jeżeli dobrze poszukamy możemy przy jednych zakupach znaleźć cały niezbędny zestaw dla małego rowerzysty.

 

W poszukiwaniach roweru na komunię nie powinniśmy się ograniczać tylko i wyłącznie do odwiedzenia najbliższego hipermarketu, bowiem jednoślady z takich sklepów, mimo że mogą prezentować się bardzo okazale są zwyczajnie mało wydajne i znacznie mniej solidne niż rowery znanych i cenionych na świecie marek dostępne w ofercie profesjonalnych sklepów rowerowych.

 

Oprócz wyglądu, osprzętu i marki roweru musimy także dobrze dobrać jego rozmiar. Pamiętajmy jednak, że kupujemy rower na co najmniej kilka lat, zatem nasz wybór powinien uwzględniać możliwość dostosowania roweru do zmieniających się warunków fizycznych dziecka.

 

Wysokość ramy oraz rozmiar obręczy kół roweru powinny być dobierane do wzrostu naszego dziecka, do czego pomocna może być przedstawiona poniżej rozpiska:

 

Wzrost dziecka

Rozmiar koła

Rama

poniżej 120 cm

20"

11", 12", 13"

120-145

24"

13", 14"

powyżej 145 cm

26"

XS, S (14", 15")

 

Trzeba mieć również na uwadze fakt, że zakup roweru komunijnego to wydatek rzędu ok. 1000 - 1500 złotych, zatem dobrą praktyką jest również złożenie się na taki prezent w dwie lub trzy osoby. W takim wypadku możemy wybrać naprawdę dobry i markowy rower i dokupić do niego cały niezbędny asortyment, dzięki któremu młodzi adepci jednośladów będą się dobrze bawić, a my będziemy spokojni o ich bezpieczeństwo.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena