0 głosów
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
749 razy czytane
0 przedrukowany
Copyright - zastrzeżona Licencja

Dieta zgodna z grupą krwi od lat dzieli lekarzy i dietetyków. Każda ze stron ma swoje racje. Jak wygląda dieta tego typu? W tym artykule znajdziesz krótki opis tego, jak powinno się ją stosować.

Dieta zgodna z grupą krwi polega na kilku założeniach. Przede wszystkim na tym, że każda grupa krwi ma swoje założenia odnośnie odżywiania. Jest to zapisane w genach każdego z nas. Badacze opracowali prosty system, który przyporządkowywać określony rodzaj diety stosowanie do grupy krwi, jaką mamy. Jest to innowacyjny sposób na schudnięcie i zachowanie zdrowia. Taka dieta to doskonały sposób na zapobieganie chorobom. Może być uznana za dietę antynowotworową.

 

Zalecenia dla grupy krwi AB

 

Osoby mające grupę krwi AB powinny ograniczać jedzenie mięsa, bowiem wg badań mają problem z jego trawieniem. Często jedzenie mięsa przez te osoby wiąże się z odkładaniem tłuszczu i nadwagą. W związku z tym redukcja mięsa w diecie i uzupełnienie diety o białko roślinne może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

 

Do zalecanych produktów zalicza się: mąkę żytnią, soje, zieloną herbatę, warzywa i owoce w dużej ilości, wodorosty, ryż brązowy.

Produkty, których należy unikać to przede wszystkim czerwone mięso, kaszs gryczana, tłuszcze zwierzęce ,banany, cytrusy

Zalecenia dla osób z grupą krwi „0”

Organizm osób z grupą krwi zero powinien otrzymywać duże ilości białka zwierzęcego, bowiem bardzo dobrze je trawi. Powinny za to wyeliminować gluten, bowiem sprzyja on przybieraniu na wadze. Często te osoby borykają się z nietolerancją glutenu. Mają także problem z niedoborem hormonów tarczycy, przez co także borykają się z problemem otyłości, a w przypadku kobiet problemów z miesiączkowaniem i zajściem w ciąże. Z diety osób z grupą krwi o powinny być wyeliminowane produkty zbożowe i produkty zawierające laktozę.

 

Do zalecanych zalicza się ryby, owoce morza, produkty z zawartością jodu, banany czerwone mięso, kapusta włoska, szpinak, brokuły, owoce,

Nie zaleca się spożywania ziemniaków, soczewicy, brukselki, kalafiora, piwa oraz glutenu oraz produktów z zawartością laktozy.

Zalecenia dotyczące osób z grupy A

Osoby posiadające krew grupy A powinny całkowicie wykluczyć ze swojej diety mięso, gdyż w ich przypadku jego spożywanie może znacząco obniżyć metabolizm. Powinny również ograniczać nabiał, bowiem jest on słabo trawiony. W organizmie osób z grupą krwi substancje pochodzące z produktów nabiałowych wywołują reakcje insulinowe, które mogą powodować problemy z cukrzycą. W tym wypadku najlepsze będą produkty naturalne i świeże. Dobry pomysłem będzie zastosowanie diety paleo lub diety wegańskiej.

Zalecanie: świeże warzywa zielone, rośliny strączkowe, owoce

Niezalecane: produkty przetworzone, nabiał, mięso, ziemniaki, piwo, napoje gazowane, cukier.

Zalecenia dla osób z grupą krwi B

W przypadku tej grupy krwi występuje duże prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z zaburzeniami systemu immunologicznego. Za szkodliwe uznaje się produkty przetworzone, zawierające gluten, cukier, oraz wysokokaloryczne.

Produkty zalecane to: warzywa, chude mięso, twaróg, oliwa, kefir, owoce

Niezalecane: drób, soczewica, orzechy, owoce morza, siemię lniane, olej roślinny, pszenica, żyto, pomidory

Licencja: Copyright - zastrzeżona