Książki to idealny pomysł na prezent – również dla faceta. Oto kilka propozycji, które można wybrać na taki upominek.

Data dodania: 2016-03-07

Wyświetleń: 906

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Książki na prezent dla faceta

Marsjanin -  Andy Weir
Niezwykle wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść, której główny bohater Mark Watney, walczy o przetrwanie na Marsie. Jego ekipa musiała nagle opuścić planetę, a on w wyniku nieszczęśliwego wypadku na niej pozostał. I nie zamierza tutaj umierać. Ale robi wszystko, by przeżyć i doczekać się powrotu ekipy ratunkowej. To opowieść o człowieku zdeterminowanym, który wykorzystuje swoją wiedzę naukową, zdolności techniczne i pomysłowość.

Jak prowadzić. Niezrównany poradnik napisany przez byłego Stiga - Ben Collins
To książka dla fanów motoryzacji i samochodów, a także programu Top Gear. Ben Collins dzieli się w niej kolejnymi poradami, które pozwalają jeszcze lepiej rozwinąć umiejętności prowadzenia samochodu. To rady, których udziela kierowca z niezwykłym doświadczeniem i zdolnościami. Podpowiada ja jeździć lepiej, bezpieczniej, ekonomiczniej, a niekoniecznie szybciej. Naprawdę warto przeczytać.


Metro 2035 -  Dmitry Glukhovsky
Mimo, że jest to trzecia część trylogii, to stanowi część niezależną, więc można ją przeczytać zupełnie osobno. A z całą pewnością warto to robić, bo to niezwykły bestseller. Po trzeciej wojnie światowej ludzkość nie żyje już na powierzchni Ziemi. Nie istnieje transport, komunikacja, nie funkcjonują media. A pod ziemią zgromadziła się garstka ludzi, którzy zdążyli uciec i się schronić w korytarzach metra. I tam żyją, walczą o przetrwanie i czekają. Zaskakująca, trzymająca w napięciu i dla czytelników o mocnych nerwach. 


Na oceanie nie ma ciszy - Dominik Szczepański
To biografia Aleksandra Doby który przepłynął kajakiem Atlantyk. Dla niego życie zaczęło się po sześćdziesiątce, kiedy to postanowił przepłynąć Atlantyk na kajaku. I zrobił to – w ciągu 166 dni przemierzył 12tys. km, w międzyczasie pokonując różne trudności. Dzięki temu zyskał miano Podróżnika 2015 Roku National Geographic. Ta biografia ukazuje postać człowieka z niezwykłą pasją, wyobraźnią, optymizmem, wytrzymałością. To opowieść o pokonywaniu granic, która inspiruje do działania.  

Każda z wymienionych książek powinna spodobać się mężczyznom. Podczas zakupów warto jednak wziąć pod uwagę hobby wybranka serca oraz jego indywidualne preferencje książkowe. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena