Banki oferują obecnie swoim klientom biznesowym atrakcyjne formy wsparcia. Kredyty dla firm cieszą się dużym powodzeniem – gdy potrzebne jest sfinansowanie określonych zakupów, wtedy też pozyskanie pieniędzy, nawet w wysokiej sumie, na ogół nie stanowi żadnego problemu. Gdzie można otrzymać najlepszy kredyt dla firmy?

Data dodania: 2015-07-28

Wyświetleń: 918

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dla nowej firmy i na inwestycje
Banki wspierają swoich klientów biznesowych zarówno na początku prowadzenia działalności, jak i również wtedy, gdy firma już funkcjonuje i chce dalej się rozwijać. Do dyspozycji są wobec tego rożne rodzaje kredytów dla firm, między innymi kredyty na start dla firm, które pomagają na początku działalności, kredyty inwestycyjne – przeznaczone na inwestycje, kredyty obrotowe – przeznaczone do finansowania bieżącej działalności firmy, także można wnioskować o kredyty na rachunkach bieżących i kartach kredytowych. Oczywiście, aby uzyskać kredyt, firma musi dysponować odpowiednią zdolnością kredytową, a niekiedy także zabezpieczeniami, na przykład w przypadku kredytów inwestycyjnych i innych opiewających na wyższe sumy. Jednak weryfikując oferty dotępne "od ręki" widać, że i nowe firmy mogą liczyć na przyzwoite wsparcie dofinansowania w postaci kredytu.

Kalkuluj i porównuj
W internecie znajduje się wiele pomocnych rankingów oraz kalkulatorów pomagających w znalezieniu odpowiedniej oferty. To propozycja przeznaczona dla każdego, kto poszukuje oferty najbardziej atrakcyjnej dla swojego biznesu. Wystarczy tylko wprowadzić do kalkulatora informacje dotyczące wysokości kredytu, a także jego długości, aby dowiedzieć się, w którym banku rata będzie najbardziej atrakcyjna, a koszty najniższe. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doradców finansowych, którzy także będą mogli przeanalizować wszystkie oferty i znaleźć odpowiednią zależnie od potrzeb przedsiębiorstwa. Ostatnio pojawiło się wiele firm, które działaja w zakresie pozyskiwania kredytów dla firm przy wsparciu dotacji z Uni Europejskiej. Warto i te instytucje wziąć pod uwagę, choćby ze względu, że instytucje te są bardzo kontrolowane przez samą UE.

Dlatego przy poszukiwaniu kredytów dla firm zawsze warto pamiętać o tym, aby nie podejmować pochopnych decyzji. Warto poświęcić czas na to, aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi propozycjami i dobrać tę najlepszą, także w innych bankach niż ten, w którym ma się rachunki. Tani kredyt na dobrych warunkach, okazuje się, że nie jest problem i wbrew pozorom, wcale nie jest tak trudny w znalezieniu!

Licencja: Creative Commons