W dzisiejszych czasach pieniądze możemy pożyczyć nie tylko od banku. W ostatnich latach na rynek produktów finansowych szturmem wkroczyły firmy pożyczkowe i na dobre się na nim zadomowiły. 

Data dodania: 2021-05-26

Wyświetleń: 568

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pożyczki pozbankowe – jak świadomie i bezpiecznie z nich korzystać?

Oferowane przez nie pożyczki pozabankowe cieszą się sporym zainteresowaniem współczesnych kredytobiorców, którzy słusznie upatrują w nich świetnej alternatywy dla tradycyjnych pożyczek gotówkowych udzielanych przez banki. Kluczem do świadomego i bezpiecznego korzystania z każdego rodzaju produktu finansowego jest jednak jego znajomość.

Co należy wiedzieć o pożyczkach pozabankowych?

Pożyczki pozabankowe, powszechnie znane także jako chwilówki, szybkie pożyczki na dowód czy pożyczki bez BIK, to nowoczesne produkty finansowe, za którymi stoją prywatne firmy niezwiązane z tradycyjnymi bankami. Udostępniają one klientom kapitał na własnych zasadach zawartych w regulaminach świadczenia usług. Firmy pożyczkowe są legalnie działającymi w Polsce podmiotami gospodarczymi, które udzielają pożyczek na wniosek klienta. Ich usługi są skoncentrowane w internecie i świadczone za pośrednictwem stron www, co pozwala na korzystanie z nich klientom z całego kraju.

Pożyczki pozabankowe to dość specyficzne produkty finansowe, których charakterystykę warto znać, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z ich oferty dostępnej online. Z zasady są przeznaczone zaspokojeniu potrzeb dnia codziennego, ich wysokość może więc opiewać na dowolną kwotę z przedziału od 200 do 10 tys. zł. Są to pożyczki krótkoterminowe, co oznacza, że są udzielane na krótszy okres czasu niż kredyty bankowe - termin spłaty najczęściej wypada na 30 lub 45 dzień od otrzymania gotówki, w zależności od wybranej firmy i oferty. Z chwilówek może skorzystać każda dorosła i odpowiedzialna osoba posiadająca ważny dowód osobisty, która będzie w stanie spłacić w terminie zobowiązanie wraz z dodatkowymi kosztami.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki pozabankowej?

Pożyczki pozabankowe są szybkie oraz udzielane na jasnych, zrozumiałych dla każdego zasadach. Kluczem do bezpiecznego korzystania z nich oraz zadowolenia ze współpracy z firmą pożyczkową jest wybór odpowiedniej oferty. Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z chwilówek, w pierwszej kolejności powinny zainteresować się firmami pożyczkowymi oferującymi pierwszą pożyczkę za darmo - pozwoli to całkowicie bezpłatnie przetestować usługi wybranego podmiotu oraz podjąć świadomą decyzję odnośnie dalszego korzystania z chwilówek. Warto zdecydować się na współpracę z firmą, która oferuje także rabaty i promocje dla stałych klientów, co pozwoli na korzystanie z usług jednej, już sprawdzonej firmy.

Zanim wypełnimy i wyślemy wniosek o pożyczkę, sprawdźmy dokładnie, jaki będzie jej całkowity koszt oraz w jakim terminie będziemy zobowiązani do jej uregulowania. Profesjonalne firmy pożyczkowe udostępniają klientom na swojej stronie specjalne kalkulatory spłaty, które w kilka sekund dostarczają wszystkich potrzebnych informacji o konkretnej pożyczce. Decydując się na współpracę z nową firmą pożyczkową warto także sprawdzić opinie jej dotychczasowych klientów udostępniane na stronie oraz w sieci.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena