Polskie rolnictwo po wstąpieniu do UE stało się bardziej konkurencyjne, a nasz kraj należy do jednego z czołowych eksporterów płodów rolnych. Obfite plony są chlubą każdego rolnika, który wiele wysiłku wkłada w rozwój gospodarstwa.

Data dodania: 2015-07-13

Wyświetleń: 1589

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kombajn zbożowy dla dużego gospodarstwa

Niegdyś każdy etap pracy w czasie żniw, wykonywany był przy użyciu oddzielnych maszyn, prace trwały od świtu do nocy, a przy poszczególnych czynnościach zaangażowana była cała wieś. Jeszcze najstarsi mieszkańcy wielu regionów Polski pamiętają, jak zboże było koszone kosami, snopki wiązane ręcznie, a ziarno wytrząsano za pomocą młocarni.

Wprowadzenie na dużą skalę mechanizacji i ciągłe doskonalenie produkcji rolnej stworzyło zupełnie nowe możliwości i znacznie podwyższyło wydajność gospodarstw. Maszyną, która wykonuje większość, jeśli nie wszystkie prace żniwne, które niegdyś wykonywali rolnicy jest kombajn. Sprawny przebieg prac żniwnych ma niebagatelne znaczenie dla dużego gospodarstwa rolnego, tak więc wybór odpowiedniego kombajnu zbożowego będzie inwestycją na lata i decyzją od której będzie zależeć pełniejsze wykorzystanie produkcyjnego potencjału uprawianej ziemi.


Przy wyborze kombajnu zbożowego, z parametrami technicznymi i możliwościami wielu nowoczesnych maszyn tego typu zapoznamy się na; agromarket.pl. Ciekawymi modelami może się w swojej ofercie pochwalić firma Deutz-Fahr. Należą do nich kombajny z serii C7000 lub C9000, posiadające całą gamę innowacyjnych rozwiązań technicznych: na przykład obustronne wyprowadzenie napędu oraz niezwykle ekonomiczne silniki, które gwarantują jedne z najniższych wskaźników zużycia paliwa pośród maszyn tego typu obecnych na rynku. Szerokość hederu może wynosić aż 9 metrów, co bardzo korzystnie wpływa na wydajność roboczą maszyny. Podzespoły są bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu charakteryzują się dużą niezawodnością. Spośród usprawnień technicznych, kombajny niemieckiego producenta posiadają zestaw tnący Schumacher Easy Cut II, ulepszony system omłotu Maxi-Crop, klepisko o regulowanych sekcjach, pochyły przenośnik ExtraFeeding, system AutoControl oraz udoskonalony system długich wytrząsaczy. Jeśli chodzi o moduły biorące udział w obróbce zboża, minimalizują one uszkodzenia ziarna i pozwalają na sprawne czyszczenie. Na specjalne życzenie klienta modele tej serii mogą zostać wyposażone także w system Balance, który dostosowuje pracę maszyny do kąta nachylenia terenu, regulowaną tylną oś, system kontroli trakcji i napęd na cztery koła. Oprócz komfortu prowadzenia i przystępnej obsługi, kombajny z serii C7000 i C9000 mają budowę ułatwiającą konserwację i dostęp do wszystkich podzespołów.


Jeszcze inną propozycją dla użytkowników gospodarstw jest seria 60, także prezentowana na; agromarket.pl. Są to maszyny najnowszej generacji posiadające na wyposażeniu pięć wytrząsaczy, dodatkowy bęben młócący poprawiający efektywność pracy, przekładnie planetarną, trzy siłowniki podnoszenia, z czego jeden przeznaczony do przystawek o szczególnie dużej wadze oraz uniwersalny przenośnik dostosowany do różnych hederów. Dodatkową zaletą kombajnów Deutz-Fahr jest możliwość użytkowania ich zarówno przy zbiorach zbóż, rzepaku, kukurydzy czy innych uprawianych roślinach. Kombajny Deutz-Fahr to gwarancja długoletniej, wydajnej i niezawodnej pracy na dużych areałach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena