Polskie rolnictwo rozwija się odkąd nasz kraj stał się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Unowocześnienie przejawiające się m.in. w automatyzacji jest widoczne gołym okiem.

Data dodania: 2016-02-21

Wyświetleń: 676

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dzięki dopłatom z Unii Europejskiej polscy rolnicy mogą modernizować swoje gospodarstwa, inwestując w innowacyjne maszyny o bardzo specjalistycznych zastosowaniach. Mogą to być np. ciągniki rolnicze, kombajny, kosiarki, pługi, agregaty uprawno-siewne, zgniatacze ziarna, chwastowniki, rozrzutniki obornika, opryskiwacze.  
 
W dzisiejszych czasach większość producentów owoców i warzyw zmuszona jest do stosowania określonych środków ochrony roślin, zabezpieczających uprawy przez groźnymi chorobami czy szkodnikami, prowadzącymi do poważnych strat w plonach. Oprócz samych preparatów konieczne jest zastosowanie profesjonalnych opryskiwaczy w wersji polowej lub sadowniczej.
 
W zależności od wielkości i rodzaju gospodarstwa producenci warzyw i owoców mają do dyspozycje mnogość modeli, przystosowanych np. do użytku na plantacjach krzewów jagodowych, sadach karłowych i półkarłowych, a także do upraw rzędowych (np. truskawki, ogórki, kapusta), krzewiastych (np. porzeczki).
 
Opryskiwacze służące do opryskiwania drzew i krzewów w sadach powinny wyróżniać się wytrzymałością i niezawodnością oraz skutecznością. Liczy się trwałość, komfort pracy, małe zapotrzebowanie mocy, łatwość utrzymania w czystości. Bardzo ważna jest także możliwość płynnej regulacji parametrów oprysku. Każdemu producentowi zależy na wydajności i oszczędności, dlatego tak istotne jest, aby oprysk skierowany był bardzo precyzyjnie na konkretny obiekt.
 
Dostępne na rynku opryskiwacze polowe odpowiadają na realne potrzeby rynku – począwszy od małych specjalistycznych gospodarstw sadowniczych po potentatów w produkcji owoców i warzyw.
Wysoka jakość maszyn i rządzeń uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych podzespołów oraz solidnej konstrukcji, zabezpieczonej przed korozją poprzez ocynkowanie i lakierowanie proszkowe.  Opryskiwacze występują w wersjach o różnej pojemności i parametrach technicznych, wyposażonych w różne typy przystawek, dostosowanych do zróżnicowanych rodzajów sadów.
 
Produkcja sadownicza wymaga umiejętności, odpowiednio żyznych terenów przeznaczonych na uprawę, doskonałej znajomości rynku zbytu oraz nowoczesnego zaplecza technicznego. Rolnictwo jest dzisiaj w dużej mierze zautomatyzowane, choć do obsługi produkcji sadowniczej (nawożenie, cięcie, ochrona, zabiegi pielęgnacyjne, zbiór) potrzeba zrównoważonego wykorzystania specjalistycznych środków, maszyn oraz ludzi. 
Licencja: Copyright - zastrzeżona