URSUS C 360 to ciągnik stanowiący nieodłączny element krajobrazu polskiej wsi. Bardzo chętnie wykorzystywany w pracach polowych, ale także i trudniejszych i bardziej wymagających zadaniach. W wielu gospodarstwach nadal wykorzystuje się jego pierwszą generację, w której jednak coraz częściej potrzebne są części zamienne. 

Data dodania: 2023-01-31

Wyświetleń: 357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gdzie kupić części do URSUS C 360?

Części do URSUS C 360 - klasyka, która potrzebuje czasem części zamiennych 

Skrzynia biegów, układ hamulcowy, filtry, a także wiele innych elementów w ciągniku URSUS w końcówki XX wieku ma prawo odmawiać współpracy. Wielu rolników jednak mimo wszystko nie chce rozstać się z tą maszyną. Rozwiązaniem jest bogaty asortyment części zamiennych, które możesz znaleźć w sprawdzonym sklepie internetowym. 

URSUS C 360 jest absolutnym klasykiem, który ma bardzo wielu zwolenników. Nic więc dziwnego, że jego produkcja została w latach 2015-2017 wznowiona. Trzeba jednak pamiętać, że ten nowy ciągnik był już jednak nieco inny od starego, dobrego klasyka. W przypadku konieczności naprawy ciągnika powstałego w latach 90. trudno liczyć na dostęp do oryginalnych części. Dlatego też w ofercie dostępnej na rynku królują części zamienne, natomiast warto pamiętać, że nie wszystkie mają tę samą jakość. 

Hydraulika, instalacja elektryczna, obudowa skrzyni biegów 

W modelu URSUS C 360 "nawalić" może bardzo wiele elementów. Pamiętać przede wszystkim trzeba, że praca ciągników bardzo często przebiega przy dużych napięciach siłowych, w trudnych warunkach, często kurzu, deszczu itd. To wszytko nie sprzyja żywotności sprzętów. Warto więc z pewnością zadbać o wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, które tę ochronę choć trochę mogą zwiększyć, jak choćby banalna obudowa skrzyni biegów. To tak niepozorny element, a jest w stanie wiele zmienić, jeśli chodzi o ochronę tej jakże przecież ważnej części ciągnika. Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj troska o regularny serwis, wymianę oleju i wiele innych zabiegów konserwacyjnych, które przekładają się na żywotność sprzętu.

Co jednak zrobić, kiedy "pójdzie" hydraulika? Kiedy współpracy odmówi instalacja elektryczna, kiedy przestaną działać siłowniki. Z pomocą przychodzi sprawdzony sklep z częściami zamiennymi, dzięki czemu możesz nadal pracować z URSUSEM C 360. 

Gdzie kupować części zamienne?

To, że w przypadku starszych modeli URSUSA skazani jesteśmy na części zamienne do ciągników, to oczywiste. Dawno zamknięte linie produkcyjne nie dają szans na to, że w razie awarii, bez problemu można po oryginalne części od producenta. Są jednak, także na rynku polskim, producenci części do urządzeń i maszyn rolniczych, którzy gwarantują najwyższej jakości części do URSUS C 360. Warto więc zwracać uwagę, nie tylko od kogo, ale i co się kupuje. Sklepy internetowe z częściami do sprzętów rolniczych mają bardzo szeroką często ofertę, zróżnicowaną także oczywiście pod względem cenowym. W przypadku ciągnika takiego jak URSUS C 360 nie ma jednak miejsca na półśrodki. Jeśli chcesz korzystać z tego ciągnika jeszcze przed dłuższy czas, warto zainwestować w części naprawdę dobrej jakości. One w połączeniu z odpowiednią konserwacją sprzętu mogą sprawić, że kultowy model maszyny rolniczej posłuży ci jeszcze przez dłuższy czas. Wiele tutaj zależy jednak od twojej decyzji. Nie jesteś pewien, co warto kupić? Czy za różnicą w cenie stoi także jakość części zmiennych? Skorzystaj z pomocy eksperta, doradcy ze sklepu rolniczego, także w przypadku strony internetowej bez problemu możesz poprosić o taką pomoc. W wielu przypadkach naprawdę warto z niej skorzystać. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena