Prowadzenie gospodarstwa rolnego stanowi od zawsze ciężkie wyzwanie. Ostatnimi czasy można zauważyć nieustanny wzrost kosztów produkcji, który idzie w parze z malejącymi lub stojącymi w miejscu cenami rynkowymi. 

Data dodania: 2021-08-26

Wyświetleń: 446

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dla rolnika: cechy nowoczesnych przyczep samozbierających

Taka sytuacja wymusza na rolnikach szukanie nowych, praktycznych rozwiązań, które zwiększą efektywność pracy. Jednym z takich rozwiązań jest wyposażenie swojego sprzętu rolnego w przyczepę samozbierającą, która usprawni coroczne zbiory plonów.

Coraz więcej rolników decyduje się na taką inwestycję, ponieważ zauważyli, że pozwala ona w znacznym stopniu ograniczyć czas ich pracy oraz zmniejszyć koszty. Warto sięgać po takie technologie, które ułatwią nam codzienne życie i pomogą zwiększyć wydajność. 

Dlaczego warto zainwestować w przyczepę samozbierającą?

Praca na roli coraz częściej wymaga od nas stosowania nowoczesnych sprzętów. Przyczepa samozbierająca jest doskonale zaprojektowaną maszyną, która zastąpi stare i mniej efektywne urządzenia. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej przyczepy? Przede wszystkim na jakość wykonania i wysoką wydajność. Powinna ona służyć w gospodarstwie przez wiele lat i zwiększać satysfakcję z wykonywanej pracy. Przyczepa samozbierająca ma wiele ważnych cech, dzięki którym zrozumiesz, że jest to niezbędny sprzęt dla każdego rolnika. Po pierwsze - charakteryzuje się ona dużą pojemnością oraz prędkością przerobową, co w znacznym stopniu wpływa na efektywność. Dodatkowo nie musisz się już więcej martwić o zniszczone podłoże. Przyczepa posiada szerokie ogumienie, które temu zapobiega, a w podwoziu zastosowano systemy tandem i tridem, które ograniczają nacisk maszyny na podłoże. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ zdrowa gleba pozwala na osiąganie lepszych plonów. Szukając nowoczesnych przyczep samozbierających, warto odwiedzić https://agrihandler.pl/przyczepy-samozbierajace/.

Jedna przyczepa, a wiele możliwości

W okresie zakiszania ściętą zielonkę należy rozdrobnić, zebrać, a następnie przewieźć do przeznaczonego miejsca i rozładować. Proces ten wymaga włożenia dużej ilości pracy i zastosowania kilku kosztownych sprzętów. Przyczepa samozbierająca zrobi to wszystko za Ciebie, bez użycia dodatkowych urządzeń. Potnie, załaduje i automatycznie wyładuje równomiernie na całej powierzchni pryzmy pociętą wcześniej masę zielonkową.

Poza okresem zakiszania przyczepę można wykorzystywać jako przyczepę objętościową, służącą do transportowania świeżo zebranej zielonki do karmienia zwierząt w gospodarstwie. Przyczepa samozbierająca to bez wątpienia sprzęt o szerokich możliwościach zastosowania w polu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena