Życie studenta nie jest łatwe... Musi on całymi dniami lawirować pomiędzy nauką a pracą a i tak nigdy nie ma wystarczających funduszy na wszystkie niezbędne przedmioty. W jaki sposób można mu więc ułatwić życie oraz jednocześnie wesprzeć pośrednio jego fundusze? Poznaj kilka pomysłów na znakomite prezenty dla każdego żaka.

Data dodania: 2015-02-27

Wyświetleń: 1230

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepsze prezenty dla studentów

Czytnik e-booków, czyli biblioteka w pigułce

Na co student wydaje najwięcej pieniędzy? Oczywiście na kserowanie książek oraz materiałów do nauki. Jednak w dobie ciągle rozwijającej się technologii coraz więcej podręczników można znaleźć w formie elektronicznej, gdyż uczniowie wymieniają się skanowanymi własnoręcznie notatkami i książkami. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu nie tylko zaoszczędzi swoje pieniądze, lecz również będzie miał wszystkie informacje zgromadzone w jednym miejscu! Już nie będzie musiał przekopywać się przez stertę papierzysk, aby odnaleźć potrzebne mu materiały z konkretnego wykładu. Co więcej, również po skończeniu studiów każdy doceni ten gadżet, gdyż w wygodny sposób można w nim zebrać wszystkie swoje ulubione dzieła literackie i wziąć je ze sobą na długa wycieczkę.

 

Podręczny skaner – godny zastępca ksero

Jest to stosunkowo nowe urządzenie, które dopiero wgryza się na nasz rynek. Z pewnością jednak doceni go każdy student, który ciągle próbuje zebrać informacje przydatne do egzaminu. Gadżet ten cechuje się niewielkim rozmiarem, w związku z czym można go ze sobą zabierać na zajęcia, do biblioteki i na spotkania w celu wspólnej nauki ze znajomymi. Kształtem przypomina marker lub zakreślacz i podobnie się go używa. Wystarczy wybrany tekst zaznaczyć za pomocą końcówki i momentalnie skopiuje się on na pamięć urządzenia. Następnie podłącza się go do komputera i otrzymujesz dokument tekstowy z potrzebnymi materiałami, który możesz wrzucić na czytnik e-booków. Dzięki temu urządzeniu uczniowie nie muszą znosić książek do mieszkania, aby zeskanować je na stacjonarnej maszynie, która, notabene, zajmuje dużo miejsca na biurku.

 

Kubek termiczny na pobudzające napoje

Zastanawiasz się w jaki sposób ma on pomóc podreperować budżet studenta? Przede wszystkim przed zajęciami nie będzie musiał się wybierać do drogich lokali po życiodajny napój, jakim jest kawa. Będzie mógł go sobie przygotować każdego ranka w domu przed wyjściem na zajęcia lub do pracy. Dzięki świeżej kawie nabierze sił na cały dzień i będzie mógł skutecznie wykonywać powierzone mu zadania. Ciężko sobie bowiem wyobrazić studenta, który po całym dniu nauki i pracy wieczorami będzie tryskał energią bez odpowiedniego wspomagacza w postaci kofeiny.

Licencja: Creative Commons