Wiedza wyniesiona ze studiów jest bezcenna. Warto jednak pamiętać, że równie ważne jest posiadanie dyplomu potwierdzającego nabyte umiejętności i kwalifikacje. Nie ma zresztą czego ukrywać – niektórzy pracodawcy w pierwszej kolejności zwracają uwagę właśnie na dyplom. A gdyby tak można było zaoszczędzić czas i w dwa lata zdobyć dwa dyplomy? 

Data dodania: 2019-04-29

Wyświetleń: 1031

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dwa dyplomy w dwa lata – studia magisterskie z podyplomowymi

? I to bez nauki na dwóch zupełnie odrębnych kierunkach?

Studia 2 w 1

Kto nie marzy o zaoszczędzeniu czasu przy wykonywaniu konkretnych czynności bez jednoczesnej utraty efektywności tych działań? Studia magisterskie połączone od razu ze studiami podyplomowymi są odpowiedzią na potrzeby osób, które chciałyby przerabiać konkretne zagadnienia (typowe dla studiów podyplomowych), a jednocześnie nie tracić możliwości udziału w dyskusji akademickiej (typowej bardziej dla studiów magisterskich). Studia 2 w 1 oferuje np. Wyższa Szkoła Bankowa – o tej nietypowej ofercie można przeczytać więcej na https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-ii-stopnia-z-podyplomowymi.

Oszczędność czasu, pieniędzy i uznanie w oczach pracodawcy

Czy studia magisterskie połączone ze studiami podyplomowymi mają jednak jakikolwiek sens, pomijając oczywiście osobistą satysfakcję? Jak najbardziej. Po pierwsze – dwa dyplomy (zdobyte właściwie równocześnie) mogą wzbudzić ciekawość potencjalnego pracodawcy i jednocześnie zdobyć jego uznanie. Obrona pracy magisterskiej przy jednoczesnym zaliczeniu przedmiotów ze studiów podyplomowych jest możliwa tylko dzięki sumienności studenta i dobrej organizacji jego czasu. Po drugie – jeśli student zdecyduje się np. na ofertę WSB, to zapłaci tylko jedno czesne. To bardzo istotne, ponieważ zazwyczaj zarówno studia magisterskie jak i studia podyplomowe wiążą się właściwie z dość podobnymi kosztami (w przeliczeniu na rok nauki). Wreszcie studia magisterskie połączone ze studiami podyplomowymi to spora oszczędność czasu. To miks tego, co jest najważniejsze – niezbędnej teorii i praktycznych case’ów, których poznanie może przydać się w późniejszej karierze zawodowej.

Uzupełniające się dziedziny wiedzy

Jak łatwo się domyślić w tym wypadku studia magisterskie II stopnia i studia podyplomowe uzupełniają się wzajemnie. Najczęściej są to dziedziny, których znajomość jest potrzebna np. na wyższych stanowiskach. Niewątpliwą zaletą studiów tego poziomu jest też fakt, że wykładowcami są osoby będące jednocześnie wieloletnimi praktykami w swojej branży.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena