Dzisiaj wyższych szkół oferujących kierunki takie jak studia gospodarka przestrzenna i inne jest nawet kilka w jednym mieście (niekoniecznie wojewódzkim). Dlatego też łatwość studiowania jest ogromna i wcale nie najważniejsze są oceny na świadectwie. Egzaminy wstępne bywają formalnością (są bardzo łatwe), lub nie ma ich wcale. Warto zatem spróbować, bo można pogłębiać wiedzę w najrozmaitszych kierunkach.
Interesujesz się gospodarką przestrzenną – możesz pogłębiać wiedzę na takim kierunku. Interesujesz się administracją? Podejmujesz studia administracja. Takie kierunki jak architektura, urbanistyka, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz wiele innych kierunków oferują bezpłatnie wyższe szkoły zawodowe w wielu miastach, konkurując z politechnikami.
Wiek wcale nie stanowi granicy – bywają nawet studenci – emeryci. Nie trzeba mieć wielkich funduszy, bo są banki, które udzielają kredytów z dogodną formą spłacania. Są wreszcie możliwości studiów zaocznych, a także przy pomocy internetu (studia wirtualne). Wtedy możesz mieszkać w domu, pracować, a uczelnię odwiedzać podczas egzaminów albo przy okazji wpisu do indeksu.
Warto zatem rozejrzeć się w ofertach, których nie brakuje nie tylko w prasie, ale także na bilbordach czy w telewizji. Warto wybrać to, co naprawdę budzi nasze zainteresowanie. Nie trzeba wielkich zdolności (te ujawnią się podczas studiów), tylko trochę odwagi, a później solidności w nauce.