Edytor tekstu otwarty, ale przed Tobą wciąż biała strona? Wielkimi krokami zbliża się termin oddania pierwszego rozdziału pracy magisterskiej, ale nawet to nie sprawia, że zaczynasz pisać. Dowiedz się, jak się przełamać i zacząć pisać pracę dyplomową, od czego zacząć i gdzie szukać profesjonalnej i sprawdzonej pomocy w pisaniu.

Data dodania: 2022-05-26

Wyświetleń: 553

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zacząć pisać pracę magisterską?

Temat, konspekt i literatura — niezbędne podstawy

Pisanie prac magisterskich warto rozpocząć od wybrania tematu. Nawet jeśli studiujesz trudny kierunek, np. techniczny, to wybierz temat samodzielnie. Oczywiście, ostatecznie musi go zaakceptować promotor, jednak najlepiej pisać o czymś, co Cię interesuje. Dzięki temu pisanie będzie łatwiejsze.

Po wybraniu tematu przychodzi trudniejszy moment: napisanie konspektu pracy. Nie jest to najprostsze zadanie, ale konspekt jest planem pracy, który jasno określa zadania i zagadnienia do każdego rozdziału. Zyskasz motywację, ponieważ będziesz wiedzieć, o czym pisać, a każdy punkt konspektu będzie kamieniem milowym do końca pracy.

Praca magisterska, tak jak każda inna praca dyplomowa, nie może zostać oparta o gdybanie, przekaz słowny, czy literaturę powszechną. Musisz wyposażyć się w literaturę naukową, głównie nowszą, która posiada aktualną wiedzę. W trakcie pisania pracy, z każdym rozdziałem, ilość książek potrzebnych do napisania pracy magisterskiej będzie się powiększać.

5 sposobów na zmotywowanie się do pisania pracy magisterskiej

Nie czekaj na magiczny moment, w którym nagle zachce Ci się pisać, może nie nadejść lub będzie już za późno. Znajdź sposób, który Cię zmotywuje lub skorzystaj z poniższych propozycji. 

Po pierwsze ustal warunki np. napiszę dziennie jedną stronę. Określenie ile stron dziennie lub tygodniowo musisz napisać to cel, do którego będziesz dążyć. Regularne pisanie sprawi, że nie dojdzie do sytuacji, w której w jeden dzień będziesz musiał napisać 50 stron. Drugim sposobem jest usunięcie z otoczenia tak zwanych rozpraszaczy. Wyłącz telewizor, wycisz powiadomienia, nie zaglądaj do telefonu.

Kolejnym sposobem jest stworzenie przyjemnej atmosfery, wyśpij się, odpocznij, myśl pozytywnie, przygotuj ulubiony napój i przekąski. Czwarty sposób, to gwarantowane nagrody: pisz nieprzerwanie przez godzinę, a potem w nagrodę zrób 15 minut przerwy na ulubione czynności. Niech motywacją do pracy będzie nagroda na horyzoncie. Ostatni, piąty sposób, gwarantuje największy sukces: pomocna dłoń.

Pomocna dłoń

Czasami żaden sposób nie jest w stanie zmotywować do pracy. Jeżeli nie masz weny, czasu lub po prostu zależy Ci na wysokiej jakości tekście, zwróć się o pomoc do specjalistów. Pisanie prac magisterskich to nie tylko wsparcie w pisaniu tekstu właściwego. To także rzetelna pomoc na każdym etapie: pomoc w sformułowaniu tematu pracy, w przygotowaniu planu, w badaniach i analizie ich wyników, przygotowanie niezbędnej bibliografii, doradztw, wsparcie, ocena merytoryczna. Pomoc w pisaniu na stronie https://pomocwpisaniu.pl/pisanie-prac/praca-magisterska/ oferowana jest przez doświadczone osoby, które wywiązują się z ustalonych terminów i mają wykwalifikowaną wiedzę z różnych dziedzin. Możesz zarówno dostarczyć napisaną przez Ciebie pracę w celu oceny i poprawy, jak i zlecić przeprowadzenie i poszukiwanie potrzebnych danych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena