Profil Użytkownika

Kilka słów o mnie

Wykonywałam różne zawody. Byłam w swoim życiu bibliotekarzem, nauczycielem, dziennikarzem radiowym. Prowadziłam kursy korzystania z programu Word. Każda z tych funkcji wiele wniosła do mojego życia. Najlepiej jednak czułam się w radiu. To jest naprawdę magiczne miejsce i magiczna praca. W ostatnich latach zajmuję się redagowaniem książek. Przyjemne zajęcie, chociaż wbrew pozorom niepozbawione stresu. W wolnych chwilach moją nową pasją są narty (oczywiście tylko zimą) - na razie co prawda boję się nieco większych górek, ale myślę, że z czasem pokonam ten strach. Niezmiennie lubię podróże. Fascynuje mnie Polska i Francja. Dobrze też czułam się w Turcji, za to byłam zawiedziona Kretą.

Moja praca to

Jestem zawodowym redaktorem i autorem publikacji "Jak napisać, przepisać i z sukcesem obronić pracę dyplomową" wydanej w internetowym wydawnictwie Złote Myśli (właśnie wyszło wznowienie). Od 5 stycznia 2011 roku prowadzę stronę internetową www.jaknapisac.pl, gdzie zamieszczam artykuły na temat tajników Worda, problemów związanych z pisaniem pracy oraz polszczyzną.

Moje zainteresowania

Pasjonują mnie podróże, literatura współczesna, muzyka i ludzie. Lubię ich poznawać i słuchać (lubię też mówić), dlatego chętnie jeżdżę pociągami, niestety mam do tego mało okazji. Ostatnio interesuję się marketingiem internetowym i pozycjonowaniem stron. To ciekawe i może się przydać.

Po Artelis spodziewam się…

Liczę na to, że poprzez artelis.pl będę mogła podzielić się moją wiedzą z innymi. Liczę na to, że czytelnicy artelis.pl zajrzą też na moją stronę www.jaknapisac.pl. Chętnie przyjmę zlecenia na pisanie artykułów z zakresu obsługi programów Word, Excell, PowerPoint oraz wyjaśniających tajniki pisania prac dyplomowych, licencjackich, magisterskich, podejmę się także redagowania tekstów różnorodnych tematycznie, dostosowanych do wymogów stawianych stronom internetowym.

Lubię gdy...

Lubię gdy z wydawnictwa przychodzi nowa paczka z książkami, które redagowałam. To prawdziwa przyjemność je przeglądać. Lubię też realizować nowe pomysły i niełatwo się zrażam.

W ludziach cenię...

W ludziach cenię uśmiech, radość życia i ciekawość świata.

Pokaż więcej
Jak najprościej wstawiać symbol paragrafu i inne symbole w programie Word (przydatne nie tylko w pracach dyplomowych, licencjackich i magisterskich)

Jak najprościej wstawiać symbol paragrafu i inne symbole w programie Word (przydatne nie tylko w pracach dyplomowych, licencjackich i magisterskich)

Są prace dyplomowe i dokumenty, w których dość często powtarzają się symbole takie jak § lub °C. Wielokrotnie wybieranie takiego symbolu z odpowiedniej listy jest męczące i irytujące. Są jednak sposoby na to, aby tę czynność uprościć.  W tym celu można wykorzystać klawisz skrótu lub autokorektę.

Miękki enter równie przydatny jak twarda spacja –      w pracach dyplomowych, licencjackich, magisterskich oraz wszelkich innych dokumentach

Miękki enter równie przydatny jak twarda spacja – w pracach dyplomowych, licencjackich, magisterskich oraz wszelkich innych dokumentach

Miękki enter to kolejna drobna, ale bardzo przydatna funkcja Worda. Warto ją wykorzystywać, jeśli z jakiegoś powodu trzeba tekst zacząć od nowej linii bez rozpoczynania nowego akapitu. Nie powinno się jednak miękkim enterem zastępować twardej spacji, o której pisałam w innym artykule.

Profil

Alicja Kaszyńska

Autor
Napisz wiadomość

Wykonywałam różne zawody. Byłam w swoim życiu bibliotekarzem, nauczycielem, dziennikarzem radiowym. Prowadziłam kursy korzystania z programu Word. Każda z tych funkcji wiele wniosła do mojego życia. Najlepiej jednak czułam się w radiu. To jest naprawdę magiczne miejsce i magiczna praca. W ostatnich ...

Artykułów:
6
Kod partnerski:
/p:16043

Data urodzenia:
1957-12-02
Dołączył:
2010-09-21 10:57:44
Skype:
aska09
Miasto:
Kęsowo
Województwo:
Kujawsko-pomorskie

Ostatnie logowanie:
07-04-2011