Tegoroczni maturzyści są obecnie na ostatniej prostej do skończenia szkoły. Jednak poza intensywnymi przygotowaniami do matury warto zastanowić się nad wyborem studiów. Wydaje się, że jeszcze jest tyle czasu, jednak ten czas minie szybciej niż się wydaje. 

Data dodania: 2020-02-26

Wyświetleń: 376

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie studia wybrać, żeby nie żałować?

Trzeba się nad tym tematem poważnie zastanowić, ponieważ im im lepiej dobrany kierunek, tym większa szansa, że będziemy z tego wyboru zadowoleni. Czynniki jakim się kierujemy są różne -podążanie za pasją, samorozwojem, dobrze płatną pracą. Każdy z nas ma inny, indywidualny plan na siebie. Warto mieć świadomość jakie studia licencjackie mogą zaprocentować w przyszłości i ich wybór dopasować do własnych preferencji. Jest to niewątpliwie klucz do sukcesu!

Kierunki techniczne

W dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół techniki i technologii. Świat nieustannie się rozwija, wprowadzane są nowe technologie, do tej pory uważane za niemożliwe. Jednak nic nie dzieje się samo, za każdą nowinką stoi szereg osób, które nad tym pracowały i pracują nadal. Wybór studiów technicznych jest gwarancją znalezienia dobrze płatnej pracy zaraz po studiach licencjackich, albo nawet i w trakcie. Taka perspektywa co roku przyciąga do siebie tysiące młodych osób. Olbrzymią popularnością cieszy się mechanika i budowa maszyn, budownictwo czy informatyka. Jednak nie wystarczą chęci, liczy się również zaangażowanie i pasja. Już same studia licencjackie w województwie lubelskim są ciężkie, jednak jeżeli naprawdę czegoś chcemy to nie ma żadnych przeszkód. Technologia bliżej nas!

Medycyna i kierunki pokrewne

Jeśli chodzi o studia po których na pewno znajdziemy pracę są to zdecydowanie kierunki medyczne i okołomedyczne. Pracy na tym rynku nie brakuje, ludzie nieustannie potrzebują i będą potrzebować pomocy. Powszechnie mówi się prestiżu medycyny z czym zgodzić się oczywiście trzeba. Jednak warunki dostania się na uczelnię oraz utrzymanie się na niej nie należy do najłatwiejszych. Warto także pomyśleć o innych studiach licencjackich w tej dziedzinie. Uczelnie proponują kierunki tj. pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, logopedię czy dietetykę. Myśląc o służbie zdrowia mamy przed oczami lekarzy, jednak na sprawne funkcjonowanie całego obszaru ma wpływ znacznie więcej osób. Jeżeli chcemy nieść ludziom pomoc, czujemy w tym pasję to możemy być pewni, że znajdziemy pracę i to za niemałe pieniądze. Poza pracą w szpitalu istnieje możliwość otworzenia własnego gabinetu. Rehabilitacje, terapie, diety… przecież każdy tego potrzebuje.

Kierunki humanistyczne

Może się o tym dużo nie mówi, jednak umiejętności humanistyczne są bardzo pożądane na rynku. Najpopularniejszy kierunek z tej dziedziny to oczywiście prawo, lecz poza nim znajdziemy wiele innych propozycji. Pójście na psychologię zapewni nam wiele ścieżek pracy i dalszego rozwoju. Studiowanie języków obcych na studiach licencjackich otworzy przed nami międzynarodowe możliwości. Do tej pory najpopularniejsza była filologia angielska, jednak teraz język ten stał się podstawą, a do gry wkroczyły także rosyjski, hiszpański, czy nawet chiński. Umiejętności humanistyczne, a także kreatywność i dobre podejście do ludzi zagwarantują nam pracę w wielu dziedzinach. Marketing czy zarządzanie również są w grze, a z dobrym podejściem posada kierownika czy managera już na nas czeka. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona