Podstawową wskazówką googla dla webmasterów jest tworzenie i wprowadzanie na pozycjonowane strony internetowe jedynie unikalnej treści. Google działa bowiem według pewnego algorytmu i jeżeli rozpozna, że tekst został skopiowany z innej strony,  uzna go za spam lub kopię. To skutkuje zajęciem niższej pozycji w indeksie wyszukiwarki. 

Data dodania: 2015-01-26

Wyświetleń: 129918

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najtrudniejsze zadanie stoi przed właścicielami sklepów internetowych, którzy muszą promować produkty sprzedawane także w innych sklepach. Stworzenie rzetelnego opisu produktu jest trudnym zadaniem i wymaga użycia synonimów oraz gruntownej parafrazy tekstu. Jeżeli jednak musimy używać powszechnie dostępnych i zaindeksowanych tekstów, należy je podawać dynamicznie z wykorzystaniem technologii Ajax. Pisanie dobrych tekstów bez znajomości zasad seo nie jest możliwe, dlatego tworząc opis, należy wziąć pod uwagę zalecenia odnośnie do wprowadzania słów kluczowych, nagłówków i zachowania przejrzystej struktury. Warto także sprawdzić jak wygląda na naszym tle konkurencja oraz w jaki sposób się promuje. Wyszukiwarki odgrywają bardzo ważną rolę w przekazywaniu informacji potencjalnym użytkownikom. Jeżeli treści nie będą unikalne, nasze szanse na znalezienie klienta drastycznie maleją.

Wartościowa treść

Każdy pozycjoner stwierdzi, że najważniejszym czynnikiem podnoszącym pozycje strony jest wartościowa treść. Dla wyszukiwarek treść wysokiej jakości to przede wszystkim treść unikalna, bez błędów ortograficznych i związana tematycznie z serwisem. Tekst powinien być podlinkowany zarówno wewnątrz witryny, jak i na zewnątrz.

Rozwój serwisu a pozycjonowanie

Aby Google oceniał stronę jako żywą w zupełności wystarczy publikacja treści dwa razy w tygodniu. Oprócz standardowych tekstów pozycjonerskich i merytorycznych artykułów możemy wprowadzać na stronę teksty uzupełniające do działu FAQ, w których zawrzemy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania. Strona powinna być przede wszystkim przyjazna dla klienta, dlatego wszystkie teksty muszą spełniać rolę poradnikową.

Copywriter

Większość copywriterów pracuje niezależnie, dzięki czemu twórca witryny nie musi wiązać się z jednym autorem na dłuższy czas. Jeżeli chcemy, aby teksty na stronę były różnorodne i ciekawe, warto korzystać z usług kilku copywriterów, zlecając im jeden-dwa teksty do napisania w ciągu miesiąca. Po dłuższym czasie można wytypować kilku stałych pisarzy, którzy będą dostarczać treści z większą częstotliwością.

Pozyjonowanie long tail

Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się pozycjonowanie long tail, które polega na wypozycjonowaniu kilkudziesięciu, kilkuset, a nawet kilku tysięcy słów kluczowych. Pozycjonowanie tego typu pozwala dotrzeć do większej liczby klientów, niemniej wymaga specjalnego dostosowania serwisu, odpowiedniej budowy podstroi i linkowania. Dzięki temu, że słowa kluczowe zawierają ciąg wyrazów, np. pozycjonowanie tanio Kraków, możemy dotrzeć do większej liczby klientów.

Licencja: Creative Commons