Poranna pobudka, praca, dom, rodzina, sen - zdecydowana większość z nas żyje według właśnie takiego schematu. Tempo życia, jakie narzuca nam dzisiejsza rzeczywistość, jest dosłownie zawrotne. Nic więc dziwnego, że w codziennym zamieszaniu, nie potrafimy znaleźć czasu na zadbanie o siebie.

Data dodania: 2014-12-18

Wyświetleń: 2418

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Catering dietetyczny skuteczną metodą odchudzania?

Zdrowe, zbilansowane posiłki? Większość z nas zdążyła już zapomnieć co to takiego. W rezultacie problem nadwagi lub otyłości, dotyka coraz większej liczby osób. Czy można temu skutecznie przeciwdziałać?

Szybka i ogólna poprawa zdrowia? To niemożliwe!

Największym problemem osób cierpiących na nadwagę, jest podjadanie między posiłkami. Wielu z nas może pozwolić sobie jedynie na szybkie śniadanie i zdecydowanie zbyt późną kolację. Między posiłkami najczęściej sięgamy po słodycze i inne wysokokaloryczne przekąski, równie chętnie jadamy także w barach szybkiej obsługi. Na jakąkolwiek aktywność fizyczną zwykle brakuje już czasu. Taki tryb życia zdecydowanie sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej i występowaniu nadwagi lub wręcz otyłości. Wiele osób próbuje radzić sobie z tym problemem sięgając po ogólnodostępne suplementy diety, które według zapewnień reklamowych mają zdziałać cuda w miesiąc.

Powiedzmy sobie jasno - polskie prawo zakłada, że suplement diety ma być nieszkodliwy, natomiast jego skuteczność, nie musi być potwierdzona. Liczysz na maksymalne rezultaty w możliwie krótkim czasie? Możesz się gorzko rozczarować. Sama suplementacja składnikami, które mają mieć korzystny wpływ na metabolizm tłuszczów, najczęściej okazuje się niewystarczająca i bez zmiany nawyków żywieniowych i trybu życia, nie ma mowy o żadnych efektach. Odrębną grupę stanowią tzw suplementy, które pęczniejąc w żołądku mają zapewniać uczucie sytości. Czy głodówka może być bezpiecznym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Takie odchudzanie może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi.

Nie ma zdrowia bez dobrej diety                                                           

Jak zatem skutecznie pozbyć się niechcianych kilogramów? Sposób jest tylko jeden - spożywanie zdrowych posiłków i aktywność fizyczna. Ale skąd wziąć czas na gotowanie? O to akurat nie trzeba się martwić - idealnym rozwiązaniem tego problemu wydaje się catering dietetyczny. Korzystanie z tzw. lunch-box'ów eliminuje konieczność samodzielnego przygotowywania posiłków, a dodatkowo wymusza na nas systematyczność jedzenia. Catering dietetyczny zwykle składa się z pięciu gotowych posiłków, zatem problem podjadania zostaje całkowicie wyeliminowany. We wskazane przez nas miejsce dostarczane są smaczne i zdrowe posiłki, skomponowane tak, aby redukcja tkanki tłuszczowej przebiegała w sposób optymalny. Sami możemy wybrać rodzaj diety i kompozycję posiłków, dzięki czemu jemy to, co faktycznie nam smakuje. Poza redukcją tkanki tłuszczowej, posiłki dietetyczne wpływają także na poprawę wyglądu cery i włosów oraz sprzyjają lepszemu samopoczuciu.

A wady? Nie ma ich zbyt wiele - największą z nich jest monotonia spożywanych posiłków. Mimo że na każdy dzień tygodnia przewidziany jest inny zestaw, to ich powtarzanie w cyklu miesięcznym nie każdemu przypadnie do gustu. Ale czy taki minus może przekreślić wszystkie zalety wynikające ze stosowania zdrowej diety? Chyba nie, tym bardziej że przecież i tak nikt nie je 365 różnych dań obiadowych w ciągu roku, więc w sumie odstępstwo od „domowej” normy nie jest duże. Problemem może być także cena, ale to kwestia umowna. Nic nie stoi zresztą na przeszkodzie, aby od razu zagwarantować zdrową dietę również najbliższym – jeśli nie chcesz jeść junk-foodów, i tak siłą rzeczy musisz przygotować się na większe wydatki, zatem i catering dietetyczny nie jest ekstremalnie drogi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena