Osłony okienne mają za zadanie ochraniać nasze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Są także po to aby słońce w wybranych przez nas porach nie raziło w nas w oczy - np. w godzinach porannych lub podczas pracy przy komputerze. Ostatnimi czasy pełnią one także rolę dekoracyjną.

Data dodania: 2011-07-26

Wyświetleń: 1531

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W tej dziedzinie prym wiodą rolety, które napewno potrafią zrobić wrażenie. Popularne kiedyś żaluzje odchodzą coraz bardziej w zapomnienie. Czy słusznie? Myślę, że nie ponieważ coraz częściej żaluzje wykonywane są z bardzo estetycznych materiałów - np. egzotycznych odmian drewna lub z bambusowej plecionki. Czasy, w których żaluzje były plastikowe albo metalowe odeszły już w zapomnienie. Obecnie żaluzje mają najróżniejsze kolory, kształty, wielkości, a czasami nawet zdobienia. Kwestia wizualna została więc na przestrzeni ostatnich lat bardziej dopracowana.

Pamiętajmy także o praktyczności żaluzji, która jest chyba najbardziej niezastąpiona. Dla osób, dla których bardzo ważna jest wygoda użytkowania żaluzje będą idealnym rozwiązaniem. Tylko one dają możliwość bardzo szybkiego odsłonięcia okna i dopuszczenia światła do pokoju. Wystarczy przekręcić je w odpowiednią pozycję. Możne je oczywiście zwinąć tak samo jak rolety. Dużym plusem jest także to, że można bardzo łatwo, potajemnie przez nie wyjrzeć - podnosząc jedynie jeden płat żaluzji.
Bez wątpienia mycie żaluzji jest obecnie łatwą czynnością. Na rynku dostępnych jest mnóstwo szczotek dopasowanych do żaluzji, które wkłada się między płaty.
Jeśli chodzi o wady to przede wszystkim dobre żaluzje nadal kosztują. Te tanie, które dostać można w marketach lub na wyprzedażach to najczęściej produkty, które nie wytrzymają zbyt długo - szczególnie gdy np. mamy w domu kota.

Podsumowując: warto dać szansę żaluzjom jeśli jesteśmy osobami ceniącymi sobie wygodę i prywatność. Jeśli zaś przeważa u nas poczucie estetyki to można pomyśleć nad kupnem rolet.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena